5
مرگ یك كارگر بر اثر سقوط از درخت
این حادثه هنگامی رخ داد که جوان ۳۰ ساله‌ای برای هرس کردن شاخه‌ها، بالای درخت رفت اما ناگهان از روی درخت سقوط کرد
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، کارگر ۳۰ساله‌ای براثر سقوط از بالای یک درخت در کوهستان پارک شادی مشهد کشته شد.
این حادثه صبح روز گذشته - سه‌شنبه - در کوهستان پارک هنگامی رخ داد که جوان ۳۰ ساله‌ای برای هرس کردن شاخه‌ها، بالای درخت رفت اما ناگهان از روی درخت سقوط کرد و به شدت مصدوم شد. این كارگر هنگام انتقال به مرکز درمانی بر اثر شدت صدمات وارده جان سپرد.
با اعلام مرگ این جوان به پلیس ۱۱۰، ماموران انتظامی با دستورات قاضی موحدی راد، تحقیقات خود را درباره چگونگی سقوط این مرد آغاز کردند

برق‌گرفتگی دو كارگر در بردخون

جوانی ۲۰ ساله در حین انجام عملیات جوشکاری بر روی داربستی به ارتفاع ۷ متر دچار برق گرفتگی شد و سقوط کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری تماته، در حادثه اول جوانی ۲۰ ساله در حین انجام عملیات جوشکاری بر روی داربستی به ارتفاع ۷ متر دچار برق گرفتگی شد و سقوط کرد.
بنا بر این گزارش، فرد مذکور که بر اثر عدم رعایت ایمنی و اتصال برق به داربست دچار حادثه شده بود از ناحیه پا دچار شکستگی شد و ضرباتی نیز به کتف و کمر وی وارد شد.
این گزارش می‌افزاید: كارگر دیگری نیز در حین انجام کار دچار برق گرفتگی شد که دست چپ وی دچار سوختگی شدیدی شد.
گفتنی است هر دو كارگر پس از اقدامات اولیه درمانی توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ بردخون، جهت مداوای بهتر به بیمارستان امام خمینی بوشهر اعزام شدند

 

اجرای مصوبات هیات وزیران در خصوص کارگران فرنخ و مه‌نخ

با گذشت بیش از بیست ماه از مصوبات هیات دولت وعده‌های دولت در خصوص مشکلات کارگران هنوز عملی نشده است.
رئیس شورای اسلامی كار كارخانه فرنخ و مه نخ گفت: لازم است در پایان هفته دولت مصوبات هیئت وزیران در خصوص کارگران کارخانه فرنخ، نازنخ، و مه نخ اجرایی شود.
سعید نعمت نیا با بیان این مطلب به ایلنا گفت: با گذشت بیش از بیست ماه از مصوبات هیات دولت که در سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به استان قزوین تصویب شده است، متاسفانه وعده‌های دولت در خصوص مشکلات کارگران هنوز عملی نشده است.
او با تاکید بر رفع مشکلات کارخانه‌های فرنخ، ناز نخ و مه نخ در هفته دولت افزود: شخص رییس جمهور با دستور اکید به مشاوران عالی خود دستور پی گیری مشکلات کارگران این کارخانه‌ها را صادر کرده است که متاسفانه دستور او توسط مسئولان ذیربط به بهانه عدم تامین بار مالی آن اجرا نمی‌شود.
به گفته وی حمایت و همکاری مدیران داخلی کارخانه و اعضای شورای کارگری و کارگران، و انعقاد قراردادهایی با عرضه کنندگان پنبه جهت خرید مواد اولیه باعث فعالیت مجدد بخشی از کارخانه شده است و در حال حاضر حدود ۲۵۰ کارگر با مدیریت کارگران و اعضای شورای کارگری فعالیت می‌کنند.
این فعال کارگری گفت: با گذشت ۹ ماه از دیدار كارگران با رئیس جمهور در تاریخ ۱۷ بهمن ماه سال گذشته، مشکلات ما همچنان لاینحل باقی مانده است.
نعمت نیا با اشاره به اینکه احیاء کارخانه فرنخ، مه نخ ناز نخ واجرای مصوبات آن زمینه اشتغال بیش از ۱۰۰۰ نفر را فراهم می‌سازد خواستار شد: ما از دولت عاجزانه می‌خواهیم در پایان هفته دولت نسبت به حل مشکلات این کارگران و پرداخت مطالبات معوق این کارگران پی گیر بوده چرا که تاکنون از جانب دولت برای حل مشکلات این کارگران اقدامی صورت نگرفته است و این کارگران خود به تنهایی توانسته‌اند بخشی از کارخانه فرنخ و مه نخ را راه اندازی کنند.
 
 

 

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.