اعلام همبستگی کارگران نیشکر هفت‌تپه با مراسم چهلم کشته‌شدگان: "پنجم دی‌ماه، روزی تاریخی است!"

کانال مستقل کارگران هفت تپه بامداد پنج شنبه پنجم دیماه اعلامیه‌ای منتشر کرد و این روز را "روز مشترک اعتراضات برحق ما برای برابری و آزادی" نامید.

در بیانیه همبستگی کارگران نیشکر هفت‌تپه که در کانال مستقل این کارگران انتشار یافته است، روز پنجم آبان سال جاری "یکی از مهم ترین روزهای تاریخ" ایران عنوان شده است.

در این بیانیه آمده است: «پنجم دیماه به یاد و بزرگداشت بیش از هزار جان‌باخته اعتراضات برحق آبانماه ۱۳۹۸، سراسر کشور شاهد موج جدیدی از اعتراض است.»

نویسندگان بیانیه تاکید کرده‌اند که یاد و بزرگداشت جان‌باختگان اعتراضات آبان‌ماه «تنها در صورتی به درستی و شایسته گرامی داشته می شود که راه برابری‌خواهی و آزادی‌خواهی با عزم جدی‌تر پیموده شود و پرچم مبارزه برای برابری و آزادی افراشته‌تر شود.»

نویسندگان بیانیه در پایان نوشته‌اند: «پنجم دیماه یکی از روزهای موثر و به یاد ماندنی در تاریخ مبارزاتی کشور ما خواهد بود. این روز، روز مهمی در میان تمام روزهای مبارزاتی کارگران و زحمتکشان و مزدبگیران و روز مشترک اعتراضات برحق همه ما برای برابری و آزادی است.»

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.