عسل محمدی، نویسنده نشریه کارگری گام با پرداخت وثیقه آزاد شد‎
عسل محمدی عضو هیات تحریریه نشریه گام که در پی اعتراضات کارگری نیشکر هفت تپه بازداشت شده و شهریور ماه امسال به ۷ سال زندان محکوم شده بود، روز شنبه با پرداخت وثیقه آزاد شده است.

وی تا زمان برگزاری دادگاه تجدیدنظر و صدور رای نهایی از زندان اوین آزاد شده‌است.

وی آذر ماه ۹۷ و در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه و فولاد اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. 

چهارشنبه هفته گذشته نیز شش زندانی اعتراضات کارگری شامل سپیده قلیان، عاطفه رنگریز، مرضیه امیری، ساناز اللهیاری، امیر امیرقلی و امیرحسین محمدی‌‌فرد با قید وثیقه آزاد شده بودند و دو روز بعد اسماعیل بخشی از دیگر فعالین کارگری هفت تپه با قید وثیقه آزاد شد. این افراد نیز به حبس‌های طولانی مدت محکوم شده‌اند و تا زمان دادگاه تجدیدنظر بصورت موقت آزاد هستند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، خانم محمدی، ۱۵ دی‌ماه ۹۷ با سپردن وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا زمان تکمیل روند دادرسی از زندان اهواز آزاد شده‌ بود، اما این حکم با شکایت وزارت اطلاعات به قرار بازداشت تغییر کرد.

میزان وثیقه خانم محمدی در خبرها اعلام نشده، اما دی ماه گذشته مبلغ وثیقه آزادی وی از ۴۰۰ میلیلون تومان به ۲ میلیارد تومان افزایش یافته بود.

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.