شش نفر از کارگران هپکوی اراک همچنان در بازداشت هستند
دادستان اراک اعلام کرده است که از میان نزدیک به ۳۰ نفر از کارگران معترض هپکو که بازداشت شده بودند، کسانی که "نقش رهبری نداشتند" آزاد شدند و شش نفر هنوز در بازداشت هستند.

در حالی که دادستان اراک وعده آزادی این شش نفر را داده، خبرگزاری کار ایران، ایلنا، می‌گوید از وضعیت این شش نفر "اطلاعی در دست نیست" و علاوه بر این برای ۱۰ نفر دیگر از کارگران هم احضاریه فرستاده شده است.

کارگران هپکو در روزهای اخیر دور تازه‌ای از اعتراضاتشان را آغاز کرده‌اند. ایلنا می‌گوید این اعتراض‌ها روز یکشنبه ۳۱ شهریور نیز ادامه داشته است.

شرکت هپکو، که در مقطعی تا سه هزار نفر کارگر داشت، چندین سال است که با مشکلات مزمن روبرو است.

هفته گذشته کارگران معترض هپکو ضمن اعتصاب خط راه‌آهن را هم بستند. ماموران پلیس برای باز کردن راه و پراکندن کارگران با خشونت با آنها برخورد کردند که به زخمی شدن چندین نفر از کارگران انجامید.

عباس قاسمی، دادستان اراک، گفته است بستن خط آهن حدودا ۱۲ ساعت طول کشید، ۵ قطار امکان تردد نداشتند و مسافران در مسیر معطل شده بودند.

آقای قاسمی گفته اداره راه آهن و مسافران قطار شاکی کارگران هستند.

او گفته: "اکثر کسانی که نقش رهبری و لیدری در ماجرای اعتراضات هپکو نداشتند آزاد شدند."

روز گذشته حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در پاسخ به درخواست استاندار استان مرکزی برای فسخ قرارداد سازمان خصوصی‌سازی با مالک عمده سهام هپکو در اراک، دستور رسیدگی "فوری" داد.

شرکت هیدرواطلس از دو سال پیش مالک بلوک اصلی سهام هپکو بوده است و استاندار مرکزی برای رفع مشکلات هپکو خواهان فسخ قرارداد شده بود.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.