56
 
شش ماه بدون حقوق برای ۲۰۰ کارگر اداره کل راه و شهرسازی
در حالیکه تا رسیدن سال جدید کمتر از ۵۰ روز دیگر باقی است، حقوق شش ماه گذشته کارگران پیمانی و خدماتی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد پرداخت نشده است.
به گزارش ایلنا از یاسوج، حقوق شش ماه گذشته به همراه اضافه کاری از ابتدای سالجاری تاکنون به ۲۰۰ نفر از این کارگران پرداخت نشده است.
«میرحمید بوترابی»، معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با تائید این خبر گفت: هفت میلیارد ریال کسری اعتبار جاری در این اداره کل وجود دارد.
او افزود: در صورت تامین اعتبار لازم، نیروهای شرکتی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از شرکتی به قرارداد کار معین تبدیل وضعیت خواهند شد.
وی با بیان فعالیت‌های صورت گرفته برای پرداخت حقوق و اضافه کاری نیروهای شرکتی آن اداره کل، اظهارداشت: قرارداد کارمعین تعدادی از این نیرو‌ها تنظیم شده که بدلیل نبود اعتبار اجرایی نشده است.
 
 
کارگران ساختمانی بیشترین قربانیان حوادث کار
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بجنورد بیشترین حوادث ناشی از کار در این شهرستان را در بخش ساختمان عنوان کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسین فیض آبادی با اعلام اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری بازرسان کار این اداره از ۳ هزار کارگاه مشمول قانون کار بازرسی بعمل آورده‌اند، افزود: این بازرسی‌ها به شکل عمومی و موردی از کارگاه‌ها و به منظور رعایت مقرارت ایمنی، جلوگیری از حوادث و نظارت بر پرداخت حقوق و مزایای قانونی به کارگران انجام می‌گیرد.
این مقام دولتی ادامه داد: بازرسی کار شهرستان بجنورد بر اساس برنامه زمان بندی شده و به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون کار و آئین نامه حفاظت فنی و ایمنی از کارگاههای مشمول قانون کار و به منظور کاهش حوادث ناشی از کار، بازرسی‌های لازم را به عمل آورده و موارد نقص، طی ابلاغیه با تعیین مهلت مقرر جهت رفع موارد به کارفرما اعلام می‌گردد.
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بجنورد بیشترین حوادث ناشی از کار را در بخش ساختمان عنوان کرد و یادآور شد: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، رعایت اصل تناسب در نظام کاری، جلوگیری از موازی کاری، داشتن برنامه ایمنی در کار و رعایت استاندار‌ها و قوانین مربوطه، آموزش و تقویت بازرسی، ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده از مهم‌ترین راهکار‌ها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار است.
وی همچنین بیان داشت: به استناد قانون کار بازرسان کار در حدود وظایف خویش حق دارند در هر موقع از شبانه روز به موسسات مشمول قانون کار وارد شده و به بازرسی بپردارند و در صورت لزوم از اسناد و مدارک لازم رونوشت تهیه نمایند.
 
 
 
سحام نیوز

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.