11
حدود ۲۰۰ کارگر تعدیلی کارخانه آزمایش مرودشت در انتظار بازگشت به کار
سهامداران کارخانه آزمایش مرودشت تمایلی به راه‌اندازی مجدد این واحد تولیدی ندارند و به همین خاطر در حدود ۲۰۰ کارگر این کارخانه از حدود دو ماه پیش به دلیل تعطیلی کارخانه بیکار شده‌اند.
به گفته  مهرزاد مویدی مسوول کانون شوراهای اسلامی کار استان فارس ، با وجود همکاری مسئولان استانی برای بازگشایی کارخانه آزمایش مرودشت سهامداران کارخانه از بازگشایی آن امتناع می کنند.
مویدی افزود: درحال حاضر دولت برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران و نیز تامین اعتبار بازگشایی کارخانه آزمایش مرودشت حدود ۲/۵ میلیارد تومان اعتبار تعیین کرده است اما سهامدار و مالک اصلی کارخانه هنوز هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده‌اند.
به گزارش ایلنا، وی گفت : دو هفته پیش در جلسه‌ای که با حضور معاون وزیر صنایع، نماینده مرودشت در مجلس، مسئولان استانداری، ‏ ادارات کار و تامین اجتماعی فارس و نیز مقامات فرمانداری مرودشت و نمایندگان کارفرما و کارگران برگذار شد، با پرداخت تسهیلات به این کارخانه موافقت شد.
این مقام کارگری افزود: با وجود مساعدت مسئولان استانی کارخانه همچنان تعطیل است.
مویدی با بیان اینکه کارخانه آزمایش مرودشت در زمینه تولید لوزام سرمایشی و گرمایشی منزل مانند یخچال‏، بخاری و… فعالیت دارد؛ گفت: این کارخانه که زیر نظر گروه پیام اداره می‌شود در گذشته نزدیک به هزار کارگر داشت.
به گفته مسئول شوراهای اسلامی کار استان فارس کارگران آزمایش مرودشت از زمستان سال گذشته حقوق طلبکار هستند و همچنین تمدید بیمه تکمیلی آن‌ها از دو سال پیش متوقف شده‌است.
وی گفت: تعطیلی کارخانه آزمایش مرودشت درحالی است که شعبه دیگر این واحد تولیدی در تهران همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
 
 
 

 

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.