Shahrokh Zamani
انتقال شاهرخ زمانی از زندان تبریز به زندان ارسنجان 
شاهرخ زمانی فعال کارگری زندانی امروز صبح برای از زندان تبریز به زندان ارسنجان در استان فارس منتقل شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ماموران زندان تبریز شاهرخ زمانی‌ کارگر زندانی را صبح امروز شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۱ با دست بند و پا بند از زندان تبریز خارج کرده‌اند، خبر‌های رسیده حاکی‌ از این است که وی را به زندان ارسنجان در استان فارس منتقل کرده‌اند.
این دومین بار است که شاهرخ زمانی‌ بدون اینکه در حکم صادره برای وی محکومیتی به تبعید به نقاط دیگر باشد به زندان‌های دیگر منتقل می‌شود.
پیش‌تر و در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ وی به طور غیر قانونی به زندان یزد تبعید شده بود که پس از مدتی‌ و در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ به زندان تبریز باز گردانده شد.
این فعال کارگری در تاریخ هفدهم خردادماه سال ۹۰ توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و در تاریخ بیست و هفتم مهرماه، با تودیع وثیقه دویست میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شد.
شاهرخ زمانی پس از آزادی در دادگاه انقلاب به ۱۱ سال زندان محکوم شد و در دی ماه سال ۱۳۹۰ به همراه دیگر فعال کارگری محمد جراحی برای اجرای محکومیت خود بازداشت شد.
 
 
هرانا

 

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.