12
 
یکی از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی کارگران: جنس مطالبات کارگران و بازاریان یکی نیست
عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران با بیان اینکه تاکنون وزارت کار بصورت رسمی به نامه بیست هزار امضایی کارگران مبنی بر ضرورت بازنگری در دستمزدهای سال ۹۱ پاسخ نداده‌است، از ارسال یک طومار ۱۰ هزار امضایی دیگر تا پایان ماه جاری خبر داد.
پروین محمدی در گفت‌و‌گو با ایلنا، یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون کارگران ایران در ۲ نوبت با جمع آوری ۲۰ هزار امضا خواستار بازنگری در حداقل دستمزد سال ۹۱ شدند. وی افزود: این امضا‌ها در قالب طوماری در تاریخ‌های ۲۷ خرداد و اول ماه مهر به دبیرخانه وزارت‌کار و امور اجتماعی تحویل داده‌شد.
به گفته محمدی امضا کنندگان به طور جدی خواهان بازنگری در دستمزدهای تعیین شده هستند. این فعال کارگری با یادآوری اینکه کاهش هزینه‌های روزانه و تامین منافع کارگران در بازنگری قانون کار از دیگر خواسته‌های امضا کنندگان این طومار ۲۰ هزار امضایی است، افزود: هنوز وزارت کار و امور اجتماعی بطور رسمی به این درخواست پاسخ نداده‌است.
محمدی افزود: با توجه به سکوت وزارت کار، کارگران قصد دارند تا با جمع آوری ۱۰ هزار امضای جدید خواسته‌های قبلی خود را به وزارت کار یادآور شوند.
وی افزود: در پی تشدید نوسانات نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی‏، وضع اقتصادی به نسبت ماه‌های نخستین سال جاری نامناسب‌تر شده است.
محمدی با اشاره به اعتراض هفته گذشته بازاریان گفت: هرچند تمامی گروه‌های اجتماعی نسبت به ادامه وضع موجود نگران هستند اما جنس مطالبات و خواسته‌های تمامی این گروه‌ها یکسان و برابر نیست.

 

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.