36
اعتراضات کارگران قزوین و رانندگان اتوبوسرانی شیراز
 
بیکاری کارگران در پی تعطیلی کارخانه ماکارونی ماکان
رئیس "کانون هماهنگی شورای اسلامی کار" در استان فارس از تعطیلی کامل "کارخانه ماکارونی ماکان" خبر داد.
وی در گفتگو با خبرگزاری "ایلنا" اذعان نمود در حال حاضر شرکت ماکارونی ماکان به دلیل تحریم ها و بحران اقتصادی به صورت کامل تعطیل و تمامی کارگران آن بیکار شده اند.
 
سومین طومار اعتراضی کارگران قزوین
بر اساس گزارش خبرگزاری "ایلنا"  هزاران نفر از کارگران شاغل در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی استان قزوین، با امضای طوماری به شرایط اقتصادی موجود اعتراض کرده اند. 
در  این گزارش آمده ایت که 3 هزار نفر از کارگران شاغل در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی استان قزوین، با امضای طوماری خطاب به وزیر کار رژیم به شرایط اقتصادی اعتراض کرده و خواهان بالا رفتن دستمزد خود شدند. در این طومار همانند چند نامه اعتراضی اخیر دیگر کارگران، از طرح هدفمند کردن یارانه ها با عنوان "قطع یارانه ها" نام برده و نوشته اند که پس از اجرای آن "اقلام و کالاهای اساسی چندین برابر افزایش قیمت داشته است." در این نامه همچنین آمده است که ناامنی شغلی، اخراج کارگران و تعطیلی کارخانه ها در بدترین وضعیت نسبت به سال های پیش قرار دارد.
کارگران امضاکننده این طومار گفته اند "مصرانه خواهان افزایش حداقل دستمزدها بر اساس تورم موجود و تامین سبد هزینه یک خانوار چهار نفره" هستند
 
تجمع اعتراضی رانندگان اتوبوسرانی شیراز
بنا به گزارش خبرگزاریها حدود 60 تن از رانندگان اتوبوسرانی شیراز در اعتراض به نحوه بازخرید خود در مقابل شورای شهر رژیم دست به تجمع زدند.
این تعداد از رانندگان معترض که از سال ۱۳۸۱ از این سازمان باز خرید شده اند، عدم رعایت حداقل حقوق و مزایا و عنوان شغلی در پرداخت حق بیمه و عدم تحقق وعده کارگزاران رژیم مبنی بر تبدیل وضعیت قرارداد نیروهای شرکتی را اصلی ترین دلایل اعتراض خود بیان کرده اند.
 
 
 

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.