10
تعطیلی کارخانه و بیکاری ۱۳۰۰ کارگر
پنج ماه حقوق پرداخت‌نشده در تهران و سمنان
دبیر خانه کارگر تهران از بیکاری ۱۳۰۰ نفر از کارگران کارخانه پویا خودرو شرق خبر داد و اعلام کرد: این کارخانه هم اکنون تعطیل شده است.
اسماعیل حق پرستی در توضیح این خبر به ایلنا گفت: مالکان خصوصی کارخانه قطعه سازی پویا خودرو شرق به سبب انعقاد قرارداد تولید با کارخانه‌های خودرو ساز که ناشی از بحرانهای اقتصادی طی سالهای اخیر صورت گرفته است، ناچار شده‌اند از بهمن ماه سال ۹۰ به مرور تمامی ۱۳۰۰ کارگر خود را اخراج کرده و این کارخانه را تعطیل کنند.
این فعال کارگری با بیان اینکه سابقه فعالیت کارگران بیش از پنج سال است، تصریح کرد: کارگران از اردیبهشت ماه سال جاری هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند.
 
تعویق ۵ ماه حقوق ۸۰ کارگر پی وی سی سمنان
در همین حال، یک فعال کارگری در سمنان خبر داد که به مانند کارگران کارخانه پویا خودرو شرق، پرداخت حقوق ۸۰ کارگر کارخانه پی وی سی سمنان هم پنج ماه به تعویق افتاده است.
حبیب الله محقق، دبیر خانه کارگر سمنان با اعلام این خبر به ایلنا گفت: در حالی که ظاهرا این کارخانه مشکلی در خصوص تامین مواد اولیه و فروش محصولات ندارد اما کارفرما دلیل تعویق حقوق کارگران را فقدان نقدینگی اعلام می‌کند.
 
 
 

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.