karegaran

همه کارگران را بدون قید و شرط و فوری آزاد کنید! 

ضمن گفتن تبریک جهت آزادشدن برخی از دوستان اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری از جمله سعید مرزبان ، میترا همایونی ، سیروس فتحی ، مسعود سلیم پور و فرامرز فطرت نژاد به دنبال اعتراضات گسترده در سطح دنیا، آزاد نکردن بقیه دستگیر شدگان ۲۶/٣/۱٣۹۱ در شهر کرج را به شدت محکوم می کنیم . 

ضمن اینکه خواهان آزادی بدون قید و شرط و فوری تمامی کارگران زندانی و زندانیان سیاسی بخصوص بازداشت شدگان اخیر شهر کرج جلیل محمدی ، ریحانه انصاری ، علیرضا عسگری و مازیار مهر پور هستیم ، و همینطور خواهان آزادی همه ی کارگران زندانی از جمله شاهرخ زمانی ، علی نجاتی ، بهنام ابراهیم زاده ، رضا شهابی ، محمد جراحی ، رسول بداغی ، مهدی فراحی شاندیز ، علی اخوان ، پدرام نصرالهی و ... بوده ، از تمامی کارگران ، فعالین کارگری و دیگر جنبش های اجتماعی متشکل در تشکل ها ، نهاد ها و سازمانهای سیاسی و همچنان افراد انقلابی می خواهیم، هرچه بیشتر ، متحدانه و مستمر وبا گستردگی داخلی و جهانی به نظام اسلامی در راستای آزاد سازی زندانیان در بند به هر طریق ممکن ، متشکل و سازمانیافته، دست به اعتراضات عملی بزنند. ما نیز دوشا، دوش شما آماده انجام وظیفه هستیم. 
همچنین از کارگران ، دانشجویان ، زنان و معلمان ،جوانان و مردم آزادیخواه و انقلابی می خواهیم اگر این خواست را به عنوان یک مطالبه عمومی قبول دارند، هرچه گسترده تکثیر و توزیع کرده و به دست هم وطنان برسانند. 
کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد 
۱۴/۴/۱٣۹۱ 
شاهرخ زمانی عضو هییت موسس سندیکای نقاشان وکارگران تزئیناتی تهران و عضو کمیته پیگیری ... 
محمد جراحی کارگر اخراجی عسلویه و عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری 
غلامرضا غلامحسینی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه 
محمد اشرفی کارگر تاسیسات و عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری

 

Reza Shahabi

اطلاعیه شماره 33
شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم 6 سال حبس، 5 سال محرومیت از فعالیت های سندیکائی و 7 میلیون تومان جزای نقدی رضا شهابی را تأییدکرد! 
همان طور که در اطلاعیه قبل ذکر شد پس از تعیین شعبه تجدیدنظر، خانواده رضا شهابی به شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر مستقر در دادگاه انقلاب اسلامی مراجعه کردند تا از سرنوشت پرونده مطلع شوند اما مسئولان به خانواده گفتند که دادگاه قبلاً این پرونده را بررسی کرده و نتیجه را تعیین کرده است اما از اعلام نتیجه دادگاه تجدیدنظر سرباز زدند و گفتند که به زودی نتیجه به صورت رسمی ابلاغ می شود. در ادامه و هنگامی که وکیل رضا نیز به این دادگاه مراجعه کرد مسئولان به او گفتند که حکم دادگاه بدوی تأیید شده است. البته هیچ حکم رسمی در این زمینه ابلاغ نشده و مسئولان تنها از روی دفتر اندیکاتور شعبه به وکیل اعلام کرده اند که حکم دادگاه بدوی (6 سال حبس، 5 سال محرومیت از فعالیت های سندیکائی و 7 میلیون تومان جزای نقدی) تأیید شده است. شایان ذکر است که از زمان تسلیم لایحه دفاعیه توسط وکیل تا تأیید حکم دادگاه بدوی توسط دادگاه تجدید نظر تنها در حدود یکماه گذشته است!
تأیید حکم 6 سال حبس رضا شهابی در شرایطی است که پزشکان معالج وی به صراحت اعلام کرده اند که به دلیل شرایط ویژه و خطرناک جسمی اش و همچنین حساسیت های بالای عمل جراحی، رضا باید تا مدت های طولانی و به طور کامل در محیط مناسب و تحت نظر پزشکان باشد و به لحاظ پزشکی و وضعیت جسمی، او به هیچ وجه توان تحمل حبس، چه در مراحل عمل های پیش رو و چه بعد از آن، را ندارد.
علاوه بر این آیا کسانی که چشم بسته و بدون بررسی، حکم ناعادلانه و ضدکارگری دادگاه بدوی را تأیید کرده اند حتی برای یک لحظه با خود فکر کرده اند که یک خانواده کارگری (همسر و دو فرزند) که در خانه ای اجاره ای و در کوچه پس کوچه های تنگ جنوب تهران زندگی می کنند، در غیاب تنها نان آور خانواده چگونه باید زندگی کنند!؟ خوب است بدانید که در دو سال گذشته بر خلاف قانون هیچ پرداختی از جانب شرکت واحد به خانواده ایشان انجام نگرفته و آنها طی این مدت با حداقل امکانات روزگار بسیار سختی را از سر گذرانده اند و معلوم نیست که در 4 سال باقیمانده با چه شرایطی روبرو شوند!
کمیته دفاع از رضا شهابی شدیداً به تأیید چشم بسته حکم بدوی توسط دادگاه تجدیدنظر اعتراض دارد و آن را ادامه‌ روند سرکوب کارگران و فعالان کارگری می داند که این روزها به اوج خود رسیده است و از تمامی کارگران، فعالین کارگری و تشکل های کارگری می خواهد تا با تمام توان به این سرکوب ها اعتراض کنند. 
کمیته دفاع از رضا شهابی – 13 تیرماه 1391  
شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از رضا شهابی، آقای محمود صالحی: 09357353412

 

 

aazaye komieye hamahangi

چهار تن از فعالان کارگری آزاد شدند 

بر اساس گزارش رسیده از فعالان کمیته های کارگری، مسعود سلیم‌پور، سیروس فتحی، میترا همایونی و سعید مرزبان چهار تن از فعالان کارگری بازداشت شده، آزاد شدند. بر اساس همین گزارش مازیار مهرپور، فرامرز فطرت‌نژاد در زندان لاکان رشت و علیرضا عسگری، ریحانه انصاری و جلیل محمدی  در زندان کرج در بند هستند و از وضعیت آنها خبری در دست نیست.  

 


 
aazaye komieye hamahangiخبر آسیب دیدگی شدید محمود صالحی و دیگر اعضای کمیته هماهنگی در مجمع عمومی اخیر

 مطابق اخباری که پیش تر منتشر شد، در جریان حمله نیروهای امنیّتی به مجمع عمومی کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، اکثر بازداشت شدگان به صورت جدّی مضروب شده و آسیب دیده اند. از جمله سید خالد حسینی که به شدّت از ناحیه گوش صدمه دیده و شنوائی خود را از دست داده است وهمچنین محمود صالحی که از ناحیه لگن دچار شکستگی و آسیب جدّی شده است.

 امروز پس از تحمّل چندین روز درد شدید و دشواری های حرکتی، با مراجعه به پزشک و طی کردن مراحل عکس برداری، مشخص شد که لگن محمود صالحی در اثر حمله نیروهای امنیتی و صربات وارده بر وی شکسته شده است. سایر افراد حاضر در نشست مجمع عمومی کمیته هماهنگی نیز به نحوی دچار جراحت و کوفتگی و آسیب های فیزیکی شده اند و این تعرّض به جسم و جان کارگران و فعالین کارگری غیر قابل تحمّل و بخشش است.
کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری
8 تیر 1391

پیام همبستگی نشست مشترک احزاب،سازمان ها و نهادهای چپ و کمونیست

برای تدارک آلترناتیو سوسیالیستی درایران 

محکومیت هجوم نیروهای سرکوبگررژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی به نشست فعالین کارگری درکرج

اخیرا هجوم سرکوبگران جمهوری اسلامی به نشست سالیانه "کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری" در شهر کرج منجر به سرکوب، ضرب و شتم و دستگیری حدود ۶۰ نفر از فعالین کارگری شرکت کننده در این اجلاس سالیانه شده است. گرچه نزدیک به ۵۰ نفر از کارگران دستگیر شده، پس از ۴۸ ساعت آزاد شدند، اما حدود ده تن از آنان همچنان در زندان به سر می برند. این در حالی است که پیش از آن، کارگرانی همچون: رضا شهابی، علی نجاتی، محمد جراحی، شاهرخ زمانی، علی اخوان، رسول بداقی و ... و نیز فریبرز رئیس دانا عضو "کانون مدافعان حقوق کارگر" از مدت ها پیش زندانی شده اند. 

بی تردید این تعرض سرکوبگرانه به فعالین کارگری نشانه وحشت رژیم جمهوری اسلامی از رشدنارضایتی واعتراضات عمومی مردم،به ویژه طبقه کارگر در برابر وخامت وضعیت معیشتی و محرومیت همه جانبه ای است که زندگی همگانی را با دشواری های فراوان روبرو کرده است.

  اعتراض خانواده های دستگیر شدگان و اعتراضات عمومی در سطح جامعه و اعتراض اتحادیه ها و تشکل های کارگری و نهادهای مبارزاتی درسطح جهان پاسخی است که درمقابل این حمله به عمل آمده است.

 ما حاضرین درنشست تدارکاتی احزاب،سازمانها ونهادهای چپ وکمونیست خواهان آزادی فوری وبی قید وشرط دستگیرشدگان نشست کرج وتمامی فعالین کارگری زندانی وزندانیان سیاسی هستیم.

ماپشتیبانی همه جانبه خود راازمبارزات وخواست های برحق طبقه کارگردرایران اعلام و همچنین ازتحرکات فعالین "اتحاد بین المللی درحمایت ازکارگران در ایران"، "نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران - خارج کشور" و ... حمایت همه جانبه خود را اعلام می داریم.

 اسامی شرکت کنندگان در نشست به ترتیب حروف الفبا:

 ۱. اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران (ناظر)

۲. اتحاد چپ ایرانیان در خارج کشور

۳. اتحاد فدائیان کمونیست

۴. پیوند در خدمت کمونیست های ایران

۵. جمعی از چپ های کلن –  آلمان

۶. حزب اتحاد کمونیسم کارگری

۷. حزب رنجبران ایران

۸. حزب کمونیست ایران

۹. حزب کمونیست ایران (مارکسیست- لنینیست- مائوئیست)

۱۰. سازمان آزادی زن

۱۱. سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) کمیته مرکزی

۱۲. شبکه زنان (ناظر)

۱۳. شورای پشتیبانی از مبارزات مردم در ایران- تورنتو، کانادا (ناظر)

۱۴. شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران- استکهلم

۱۵. شورای دانشجویان و جوانان چپ ایران

۱۶. کانون همبستگی با کارگران ایران- گوتنبرگ

۱۷. کمیته بین المللی برای حمایت زندانیان سیاسی ایران (ناظر)

۱۸. کمیته خارج کشور سازمان فدائیان (اقلیت)

۱۹. کمیته یادمان کشتار سیاسی دهه 60 در ایران - مونترال

۲۰. نشست زنان چپ و کمونیست

۲۱. نهاد همبستگی کارگری نورد راین وستفالن، آلمان (ناظر)

۲۲. نهاد همبستگی با جنبش کارگری ایران- غرب آلمان

۲۳. هسته اقلیت

۲۴. همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران - پاریس

۲۵. سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) ـ هیئت اجرایی

۲۷ ژوئن ۲۰۱۲ - ۷ تیر۱۳۹۱ 

 

اطلاعیه پایانی اولین نشست مشترک احزاب و سازمانها و نهادهای چپ و کمونیست

 در روزهای ۲۲ الی ۲۴ ژوئن ۲۰۱۲ برابر با ۲ الی ۴ تیرماه۱۳۹۱  نشست تدارکاتی احزاب و سازمانها و نهادهای چپ و کمونیست در کلن آلمان برگزار شد. نشست با علم به تفاوتهای نگرشی و سیاسی، بر اشتراکات و بر همکاری های مشترک در اوضاع خطیر کنونی تاکید کرد.

 این نشست در تداوم جلسات هیئت های نمایندگی احزاب و سازمانها و نهادها برگزار شد و در آن  نمایندگان ۲۵ حزب، سازمان و نهاد سیاسی حضور داشتند. 

 نشست اعلام کرد که ما بخشی از نیروی وسیع چپ و کمونیسم در ایران هستیم و نشست کنونی را سر آغازی برای یک تلاش مشترک وسیعتر کلیه نیروهای کمونیست و انقلابی برای نهادینه کردن همکاری ها و تبادل نظر تلقی میکنیم.  

 بدنبال بحثها حول چه باید کرد، نشست به توافقات زیر رسید:

 ۱- تشکیل یک شورای نمایندگان از جریانات مختلف با وظیفه هماهنگی فعالیتها و تدارک نشست دوم طی ماههای آتی.

۲- سازماندهی اقدامات سیاسی معین برای تقویت این روند.

نشست تاکید کرد که در فضای ملتهب سیاسی ایران و جهان برای ایجاد یک بدیل انقلابی و کارگری و سوسیالیستی تلاش میکند. هدف نشست و تبادل نظرها، در مسیر یک آلترناتیو  سوسیالیستی در ایران در تقابل با رژیم جمهوری اسلامی و تهدیدات امپریالیستی و راه حل های رفرمیستی و  ارتجاعی آن است.

ما نیروهای شرکت کننده دراین نشست، همه کمونیستها و نیروهای انقلابی را به همکاری و تشریک مساعی در تقویت این روند دعوت میکنیم.  

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی!

زنده باد آزادی!

زنده باد سوسیالیسم!

 

 

اسامی شرکت کنندگان در نشست به ترتیب حروف الفبا:

 

۱اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران (ناظر)

۲اتحاد چپ ایرانیان در خارج کشور

۳اتحاد فدائیان کمونیست

۴پیوند در خدمت کمونیست های ایران

۵جمعی از چپ های کلن –  آلمان

۶حزب اتحاد کمونیسم کارگری

۷حزب رنجبران ایران

۸حزب کمونیست ایران

۹حزب کمونیست ایران (مارکسیست- لنینیست- مائوئیست)

۱۰سازمان آزادی زن

۱۱سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) کمیته مرکزی

۱۲شبکه زنان (ناظر)

۱۳شورای پشتیبانی از مبارزات مردم در ایران- تورنتو، کانادا (ناظر)

۱۴شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران- استکهلم

۱۵شورای دانشجویان و جوانان چپ ایران

۱۶کانون همبستگی با کارگران ایران- گوتنبرگ

۱۷کمیته بین المللی برای حمایت زندانیان سیاسی ایران(ناظر)

۱۸کمیته خارج کشور سازمان فدائیان (اقلیت)

۱۹کمیته یادمان کشتار سیاسی دهه 60 در ایران - مونترال

۲۰نشست زنان چپ و کمونیست

۲۱نهاد همبستگی کارگری نورد راین وستفالن، آلمان (ناظر)

۲۲نهاد همبستگی با جنبش کارگری ایران- غرب آلمان

۲۳هسته اقلیت

۲۴همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران - پاریس

۲۵ سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) -هیئت اجرایی

 

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.