8
کارگران شرکت سازه پاد اعتصاب کردند
سایت خبری راه کارگر: بنا بر خبر دریافتی منتشره از سوی انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه ، کارگران شرکت سازه پاد در پالایشگاه فاز 12 کنگان در اعتراض به 2 ماه حقوق معوقه خود ، صبح روز شنبه 25 شهریور 91 به مدت یک ساعت دست از کار کشیدند. با وعده مدیریت شرکت مبنی بر پرداخت حقوق تا چند روز آینده کارگران بعد از یک ساعت سر کارشان رفتند. تعداد کارگران اعتصابی حدود 100 نفر بوده اند.
 
احتمال ترک تحصیل فرزندان خانوادههای کارگری با افزایش هزینه های تحصیل
 دبیر خانه کارگر قزوین نسبت به افزایش هزینههای آموزش که به ترک تحصیل فرزندان خانوادههای کارگری خواهد انجامید، هشدار داد.
به گزارش ایلنا، عید علی کریمی با بیان اینکه یکی از عوامل ترک تحصیل فرزندان کارگری افزایش هزینههای آموزش است تصریح کرد: بسیاری از کارگران با دریافت حداقل حقوق ماهانه قدرت پرداخت هزینههای تحصیل فرزندان خود را ندارند و این امر سبب بازماندن آنان از تحصیل میشود.
او حداقل هزینه یک دانش آموز ابتدایی را حدود 400 هزار تومان بر آورد کرد و در این خصوص به ایلنا گفت: این رقم با کسر هزینه ایاب و ذهاب که ماهانه حداقل حدود 100 هزار تومان است محاسبه شده است.
این فعال کارگری همچنین بااشاره به افزایش قیمت کتابهای درسی از افزایش سر سام اور شهریه مدارس نیز انتقاد کرد و در ادامه گفت: بعضی از مدارس دولتی به عناوین مختلف و متعددی از اولیای دانش آموزان پول دریافت میکنند که در این زمینه باید نظارت بیشتری صورت بگیرد است.
دبیر خانه کارگر قزوین اظهار داشت: یک کارگری که ماهانه حدود 400 هزار تومان درآمد دارد چگونه میتواند بخشی از درآمد خود را به بحث آموزش و تحصیل فرزند خود اختصاص دهد این در حالیست که در بیشتر خانوادههای کارگری بیش از یک دانش آموز وجود دارد.
وی در خاتمه با بیان اینکه شورای عالی کار باید در نیمه دوم سال میزان دستمزد کارگران را افزایش دهد عنوان کرد: افزایش حقوق کارگران در شش ماهه دوم سال قدرت مالی آنان را در ارائه خدمات آموزشی به فرزندانشان بیشتر میکند.
 
بلاتکلیفی كارگران شرکتی در استانداری و شهرداری رشت
بنا به گزارشات منتشره، کارگران شرکتی شاغل در استانداری گیلان و شهرداری رشت همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند.
علیرغم گذشت یک سال از مصوبه دولت برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، کارگران شاغل در استانداری گیلان و شهرداری رشت با وجود سابقه کاری بیش از 10 سال همچنان به صورت قراردادی مشغول به کار می باشند.

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.