64
تجمع کارگران ریسندگی خاور رشت در برابر استانداری 
ایلنا
از ساعات اولیه صبح چهارشنبه تعدادی از کارگران شرکت ریسندگی خاور رشت مقابل استانداری گیلان تجمع و نسبت به عدم توجه مسوولین در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی گلایه کردند.
به گزارش ایلنا ازگیلان، یکی از کارگران شرکت ریسندگی خاور رشت در حاشیه این تجمع در گفتگو با خبرنگار ایلنا در رشت، تعداد کارگران این واحد صنعتی را حدود 200نفر عنوان کرد.
وی با اشاره به واگذاری شرکت ریسندگی خاور رشت در سال 83 به بخش خصوصی خاطر نشان کرد: ازآن سال تاکنون 4استاندار گیلان تغییر کرده ولی فقط وعده و وعید،امروز برو فردا بیا به ما می دهند و سرگردانمان کرده اند و هیچ مشکلی نیزحل نشده است.
این کارگر با اشاره به تجمع 50نفر ازکارگران شرکت ریسندگی خاور رشت در مقابل استانداری گیلان،تصریح کرد: هیچ مسوولی در استان سوال نمی کند چرا تجمع کرده اید،من خود کارگرم و 21سال سابقه کار و بازنشسته هستم.
وی اذعان کرد: بیمه نیستم و معوقات من و همکارانم پرداخت نمی شود، محصل دارم و در آستانه بازگشایی مدارس پول ندارم یک جفت کیف و کفش برای فرزندم بخرم.

مطالبات كل كارگران حدود 2 میلیارد تومان است
این کارگر میزان مطالبات کل کارگران بازنشسته را حدود 2 میلیارد تومان اعلام کرد و ابرازداشت: تاکنون آقایان جزایری و زهرابی و خانواده 3 میلیارد و 600میلیون تومان ازبانک صنعت و معدن به صورت وام دریافت كرده اند که بخشی از آن به کارگران پرداخت شده و مابقی كارگران چیزی دریافت نکرده اند.

هیچ مسئولی حتی علت تجمع ما را نمی پرسد
وی با اشاره به نام گذاری سال جاری ازسوی مقام معظم رهبریبا عنوان «تولید ملی،حمایت از کار و سرمایه ایرانی»،بیان داشت: هیچ مسئول استانی نمی آید از کارگران نجمع کننده سئوال کنند چرا تجمع کرده اید تا این که بخواهد مشکلمان را حل نمایند.
این کارگر در پایان از مسئولان خواست نسبت به حل مشكلات متعدد كارگران ریسندگی خاور بعد از 8 سال پیگیر باشند.

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.