alame1
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی: بازنگری رشته های کارشناسی ارشد آغاز شد
با پایان بازنگری رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه علامه طباطبایی، بازنگری در رشته های علوم انسانی مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه آغاز شده است.
به گزارش دانشجونیوز، معاون آموزشی دانشگاه علامه در گفتگو با خبرگزاری مهر گفته است در بازنگری که در رشته های علوم انسانی در مقطع کارشناسی صورت گرفت برخی رشته ها ادغام و برخی گرایش ها هم تجمیع شدند به عنوان مثال روانشناسی با ١٧ گرایش تجمیع شد چرا که اکثر دروس آنها مشابه هم بود. 

عبدالله شفیع آبادی با بیان اینکه دروس بازنگری شده مقطع کارشناسی به وزارت علوم ارسال شده است، گفت که اکنون بازنگری رشته های علوم انسانی در مقطع کارشناسی ارشد آغاز شده است.
 سال گذشته حذف ١٣ رشته تحصیلی، مانند روزنامه نگاری و روابط عمومی، از مقطع کارشناسی دانشگاه علامه اعتراض های گسترده ای را در پی داشت.
 
بازنگری در علامه؛ از ادغام رشته ها تا تجمیع گرایش ها
 معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی می گوید که در بررسی های انجام  گرفته مشخص شد که دروس مقطع کارشناسی ارشد همان تکرار دروس مقطع کارشناسی است که با یک کلمه پیش رفته تر ارایه شده است.
 شفیع آبادی در ادامه افزود: در بازنگری رشته های علوم انسانی در مقطع کارشناسی ارشد مانند مقطع کارشناسی برخی از رشته ها ادغام و برخی از گرایش ها هم تجمیع خواهد شد. 
صدرالدین شریعتی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی، پیش از این ادعا کرده بود که بازنگری سرفصل دروس علوم انسانی در مقطع کارشناسی ارشد تا ١۵ خرداد ماه نهايی خواهد شد. 
صدرالدین شریعتی همچنین در آذر ماه سال گذشته با پایان‌یافتن ماموریت پژوهش‌گاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در بازنگری سرفصل‌های علوم انسانی، از سوی وزارت علوم مامور بازنگری در محتوا و منابع دروس رشته‌های علوم اجتماعی، علوم تربیتی، روان‌شناسی، اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی و سایر رشته‌های علوم انسانی شده است.
وزارت علوم در فروردین ماه امسال از رییس دانشگاه علامه طباطبایی به دلیل کسب رتبه نخست اسلامی کردن دانشگاه های کشور قدردانی کرده بود.

دانشجو نیوز

 

 

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.