کسری نوری، درویش زندانی، از دانشگاه اخراج شد

برادر کسری نوری، درویش زندانی، از محرومیت او از ادامه تحصیل و اخراج از دانشگاه خبر داد.

پوریا نوری، برادر این درویش زندانی، با انتشار عکسی از نامه معاونت آموزشی دانشگاه تهران در توییتر این خبر را اعلام کرد.

در این نامه که تاریخ آن مربوط به آبان سال گذشته است، آمده که محرومیت کسری نوری از ادامه تحصیل به دلیل «عدم مراجعه از نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۸» صورت گرفته است.

کسری نوری از دراویش گنابادی و از مدیران وب‌سایت «مجذوبان نور» در جریان واقعه گلستان هفتم، اول اسفند ۹۶ به همراه صدها تن دیگر از دراویش بازداشت و در دادگاه انقلاب تهران به ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید به شهرستان «ثلاث باباجانی» و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.

این درویش زندانی در زمان بازداشت دانشجوی مقطع کارشناسی ‌ارشد حقوق بشر در دانشگاه تهران بود و به گفته برادرش از زمان بازداشت بدون مرخصی در زندان به‌سر می‌برد.

محرومیت آقای نوری از ادامه تحصیل در حالی صورت گرفته که بر اساس آیین‌نامه انضباطی دانشجویان «در صورت پیگرد یا محکومیت قطعی قضایی که منتهی به بازداشت موقت یا حبس شود، مدت بازداشت یا حبس جزو سنوات دانشجو محسوب نمی‌شود و دانشجو پس از پایان مدت محکومیت می‌تواند به ادامه تحصیل بپردازد».

در ادامه بندی از این آیین‌نامه همچنین آمده است که «چنانچه مدت محکومیت از مدت مجاز مقطع تحصیلی بیشتر باشد، دانشگاه نحوه ادامه تحصیل را با موقعیت جدید آموزشی تطبیق می‌دهد».

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.