دانشجویان خارجی که کلاس‌هایشان به‌کلی آن‌لاین شده «باید آمریکا را ترک کنند»

اداره مهاجرت و گمرک آمریکا گفته به دانشجویانی که کلاس‌های آن‌ها در ترم پاییز به‌کلی به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود، روادید ورود داده نمی‌شود و اگر آن‌ها در حال حاضر در ایالات متحده هستند نیز باید خاک کشور را ترک کنند.

اداره فدرال امور مهاجرت و گمرک ایالات متحده، (ICE)، از سازمان‌های فدرال زیرمجموعه وزارت امنیت داخلی، در بیانیه‌ای [لینک به اصل بیانیه] در روز ۱۶ تیر ماه، گفته «وزارت خارجه آمریکا برای دانشجویانی که برنامه‌ها یا دانشکده‌های آن‌ها در ترم پاییز تماما به فضای آن‌لاین انتقال پیدا کرده، روادید ورود صادر نمی‌کند».

این اداره همچنین افزوده «گمرک و مرزبانی آمریکا اجازه ورود چنین دانشجویانی را به خاک ایالات متحده نخواهد داد».

در بخشی دیگر از این بیانیه تاکید شده «دانشجویانی که در حال حاضر در ایالات متحده به‌سر می‌برند و مشمول چنین برنامه‌ای (برگزاری آنلاین تمامی کلاس‌ها) شده‌اند باید خاک کشور را ترک کنند، یا اقدام دیگری انجام دهند، مثلا به مرکز آموزشی حضوری انتقال یابند یا حضورشان در کشور قانونی باشد. در غیر این صورت با پیامدهای مهاجرتی روبه‌رو می‌شوند که از جمله دربرگیرنده اخذ تصمیم قانونی در مورد اخراج آن‌ها (Removal Proceedings) خواهد بود، اما تنها محدود به چنین اقدامی نیست».

انتظار می‌رود این بیانیه بر صدها هزار دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل در آمریکا یا کسانی که قرار بود وارد دانشگاه‌های این کشور شوند تاثیر بگذارد.

گزارش‌ها در عین حال حاکی‌ست این بیانیه ناگهانی، دانشگاه‌ها و کالج‌های آمریکایی را نیز با چالش روبه‌رو کرده، به‌ویژه که آن‌ها در حال رایزنی و تصمیم‌گیری در مورد نحوه برگزاری کلاس‌ها در ترم پاییز هستند.

با شیوع کووید-۱۹ مقام‌های امور مهاجرتی آمریکا برای دانشجویان خارجی و در ارتباط با کلاس‌های آن‌لاین آن‌ها در ترم بهار و پاییز استثنائاتی قائل شده‌اند.

«شورای آموزش آمریکا»، نماینده رهبران و مدیران ۱۷۰۰ نهاد آموزش عالی در ایالات متحده، بیانیه تازه اداره مهاجرت را «وحشتناک» توصیف کرده‌است.

بسیاری از مراکز آموزش عالی آمریکا هنوز تصمیم خود در مورد برنامه‌های ترم پاییز را اعلام نکرده‌اند.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.