خانواده علی یونسی خواستار توضیح درباره علت بازداشت این فعال دانشجویی‎ شدند

آیدا یونسی، خواهر علی یونسی، دانشجوی بازداشت شده با انتشار یک ویدئو خواستار توضیح مقام‌های امنیتی درباره دلایل بازداشت و ضرب‌ و شتم برادرش شده است.

علی یونسی، فعال دانشجویی روز ۲۲ فروردین بازداشت شد. او برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری در سال ۹۵ و همچنین مدال طلای المپیاد جهانی نجوم در سال ۹۶ است.

به گفته خانواده آقای یونسی، ۱۲ مامور امنیتی برای بازداشت او آمده بودند و او را به شدت مضروب کرده بودند.

رضا یونسی، برادر علی می‌گوید «ماموران علی را به شدت مضروب کردند، پیشانی‌اش کامل خونین و سرش ضربه خورده بود».

دلیل بازداشت او اعلام نشده است ولی علیرضا قادری،‌ مسئول بسیج دانشگاه صنعتی شریف گفته است که اتهام‌های مطرح شده علیه آقای یونسی مربوط به «خارج از محیط دانشگاه» است.

آیدا یونسی با اشاره به همین اظهارات گفته است «یا جزئیات پرونده را بگویید یابه دلیل دروغ‌پراکنی عذرخواهی کنید».

او همچنین خطاب به مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف گفته است: «بر اساس کدام قانون می‌توان یک جوان ۲۰ ساله را با ضرب و شتم بازداشت کرده و پدر و مادرش را با صورت خونی شوکه کرد؟»

ماموران امنیتی علاوه بر بازداشت علی یونسی، امیرحسین مرادی، فعال دانشجویی را نیز روز ۲۲ فروردین بازداشت کردند که از وضعیت این دانشجو نیز اطلاع دقیقی در دست نیست.

امیرحسین مرادی، دانشجوی فیزیک و برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری در سال ۹۶ است.

 

 

 

 

 

رادیو فردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.