یک دانشجو برای همیشه از دانشگاه کابل اخراج شد

دانشگاه کابل اعلام کرده دانشجویی که چندی قبل یکی از دختران دانشجو را لت‌وکوب کرده بود، به طور دایم از این دانشگاه اخراج شده است.

دانشگاه کابل با نشر خبرنامه‌ای گفته: "شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی در جلسه تاریخ ۲۹ ( سرطان/تیر) سال روان، موضوع اخراج دایمی دانشجوی مذکور را مورد تایید قرار داده و جهت تطبیق (اجرا) به دانشگاه کابل اخبار (ابلاغ) کرده است."

چندی قبل بصیره اختر از دانشجویان دانشگاه کابل مدعی شده بود که از سوی یکی از پسران دانشجو در این دانشگاه مورد لت‌وکول قرار گرفته است. او گفته بود: " فقط کمی چادر/روسری‌ام عقب افتاده بود. مرا لت‌کوب و محکوم به عیسویت کرد."

در ادامه خبرنامه اداره دانشگاه کابل آمده که "پوهنتون/دانشگاه کابل به عنوان کهن‎ترین و بزرگ‌ترین نهاد علمی در کشور در برابر اشخاصی که قوانین و مقررات حاکم در محیط آکادمیک را مراعات نمی‌کنند، هر از گاهی باعث بی‎نظمی و اخلال نظم در پوهنتون می‌شوند، با جدیت و قاطعیت برخورد کرده و هیچ گونه مراعات با اشخاص خاطی نخواهد داشت."

حدود سه هفته قبل نیز اداره امنیت ملی افغانستان از بازداشت ۴ نفر از استادان و دانشجویان دانشگاه کابل به اتهام عضویت در گروه داعش و دست داشتن آنها در چندین حمله تروریستی خبر داد.

بازداشت افرادی از جماعت دانشگاهی در افغانستان خبر تازه‌ای نیست. حدود دو سال قبل نیز ۲۰۰ دانشجوی دانشگاه ننگرهار به اتهام ارتباط با گروه داعش بازداشت شده بودند. پیش ‌تر از آن نیز یکی دیگر از استادان دانشگاه کابل به اتهام تبلیغ افراط‌‌گرایی در میان دانشجویان بازداشت شده بود.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.