واکنش دانشجوی سخنران جلسه خامنه‌ای به تکذیب خبر بازداشتش
محمدجواد معتمدی‌نژاد، از سخنرانان جلسه اخیر آیت‌الله خامنه‌ای با دانشجویان، در واکنش به تکذیب خبر بازداشت خود، گفته رئیس دادگستری تهران را «کذب و غیرمسئولانه» خواند.

آقای معتمدی‌نژاد که در حساب توئیتری‌اش خود را «دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی کشور» معرفی می‌کند، دو روز پس از دیدار با رهبر جمهوری اسلامی در پایانه حمل و نقل تهران بازداشت و سپس به قید وثیقه بازداشت شد.

اما پس از آن که رسانه‌ها اخباری از بازداشت دانشجویی منتشر کردند که در جلسه رهبر جمهوری اسلامی در انتقاد از قوه قضاییه سخن گفته بود، رئیس دادگستری تهران این خبر را تکذیب کرد و گفت: «بازداشت فعال دانشجویی صحت ندارد.»

در واکنش به این اظهار نظر مقام قضایی، این فعال دانشجویی روز جمعه، ۱۱ خردادماه، در یک رشته پیام توئیتری رئیس دادگستری را به دروغ‌گویی متهم کرده و حتی رونوشت وثیقه خود را منتشر کرد.

محمدجواد معتمدی‌نژاد در این پیام‌های توئیتری شرح می‌دهد که «برای شنیدن صحبت‌های رانندگان و بررسی مطالبات‌شان» به پایانه حمل و نقل تهران رفته و در پی بازداشت یک فعال کارگری، او نیز بازداشت شده است.

به گفته این فعال دانشجویی، او به اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی» بازداشت و سپس با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده است.

او یکی از چند دانشجویی است که روز دوشنبه هفته گذشته در دیدار با رهبر جمهوری اسلامی سخنرانی داشتند و دست‌کم دو تن از آنها زبان به انتقاد از وضع کشور و «بحران»‌های جاری گشودند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز دوشنبه هفتم خرداد پذیرای عده‌ای از دانشجویان بود که برخی از آنها برخلاف معمول فرصت یافتند که پشت تریبون انتقادات خود را از حکومت و نظام مطرح کنند.

از این میان بیش از همه سخنان و انتقادات سحر مهرابی، نماینده مدیران مسئول در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی در وزارت علوم، در رسانه‌ها مورد توجه قرار گرفت.

اما آقای معتمدی‌نژاد نیز در حساب توئیتری‌اش موضوعاتی را که در حضور رهبر ایران مطرح کرده آورده است.

بر اساس این پیام‌های توئیتری، سخنرانی او عمدتاً به انتقاد از «رویه‌های ناعادلانه» در قوه قضاییه، «بی‌عدالتی» در کشور و برخی از «جریان‌های خودی» اختصاص داشته است.

او در بخشی از این سخنرانی می‌گوید: «رئیس دستگاه قضا مدت‌هاست که وعده انتشار اسامی و تصاویر قضات فاسد را داده‌اند، ولی هنوز خبری نشده... عدم شفافیت باعث شده مفسدین به‌جای مستضعفین احساس امنیت کنند و اعتمادعمومی به قوه قضائیه سلب شود.»

به نظر می‌رسد «قضات فاسد» اشاره به پرونده «باند فساد قضات در قوه قضاییه» باشد که از جمله مسائلی است که جنبش عدالتخواه دانشجویی را در برابر این قوه و رئیس آن یعنی آیت‌الله آملی لاریجانی گذاشته است.

رئیس قوه قضاییه همچنین یکی از اهداف اصلی انتقادات تند و تیز محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق،‌ در یک سال گذشته بوده است.

جنبش عدالتخواه دانشجویی که آقای معتمدی‌نژاد دبیر آن به شمار می‌رود از حامیان محمود احمدی‌نژاد است.

با استفاده از گزارش‌های شبکه‌های اجتماعی و دیگر منابع خبری؛ ف.دو./م.ا.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.