قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد؛ افزایش همکاری‌های دانشگاهی ایران و آلمان در سال 96/تحصیل بیش از 6‌هزار دانشجوی ایرانی در آلمان
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از تحصیل بیش از 6 هزار دانشجوی ایرانی در آلمان خبر داد و گفت: همکاری‌های علمی و آموزشی این دو کشور در سال جاری افزایش خواهد یافت.

دکتر سالار آملی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: آلمان جزو یکی از کشورهای هدف برای توسعه همکاری‌های علمی آموزشی کشورمان است و همکای دو کشور ایران و آلمان از چهار سال پیش آغاز شده و با روندی خوبی پیش می‌رود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اعزام دانشجو در قالب دوره‌های 6 تا 9 ماهه، اعزام اساتید در دوره های کوتاه مدت و یا حضور اساتید آلمانی در کشور، دایر کردن کرسی زبان ادبیات فارسی در آلمان و همچنین کرسی زبان آلمانی در ایران از مهم‌ترین محورهای همکاری دوجانبه بین دو کشور است.

دکتر سالار آملی در ادامه تصریح کرد: فرایند جدیدی در بحث همکاری‌های علمی و آموزشی دو کشور ایران و آلمان اعم از تعریف پروژه‌های جدید علمی و تدوین دوره‌های تحصیلی مشترک، تعریف شده و این همکاری‌ها در سال 97 با سرعت بیشتری پیش خواهند رفت.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با اشاره با تحصیل 6 هزار و 500 دانشجوی ایرانی در کشور آلمان،‌خاطر نشان کرد: آمار این دانشجویان هر سال افزایش پیدا می‌کند و بسیاری از دانشجویان نیز برای دوره‌های کوتاه مدت 6 تا 9 ماهه به این کشور عازم می‌شوند. ضمن اینکه همکاری‌های علمی و آموزشی این دو کشور نیز در سال آینده افزایش خواهد یافت.

 

 

 

 

ایسنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.