11
سروش ثابت، فعال دانشجویی، جهت اجرای حکم ۲ سال حبس به زندان اوین منتقل شد
Soroosh Sabetسروش ثابت، فعال دانشجویی چپ، برای گذراندن حکم دو سال حبس تعزیزی خود را به زندان اوین معرفی کرد. 
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، سروش ثابت، از دانشجویان نخبه‌ی طیف چپ، روز یک شنبه ۱۲ شهریور جهت گذراندن کیفر ۲ سال حبس تعزیری مربوط به تجمعات دانشجویی طیف چپ در سال ۸۶ به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.
این در حالی است که حکم صادره برای ایشان در تاریخ ۱۱ آبان ۱۳۸۸ از سوی قاضی مقیسه به وکیل ایشان مهناز پراکند ابلاغ شده بود که سرانجام توسط قاضی زرگرنژاد، در شعبه‌ی ۱۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب تهران تایید شده بود.
سروش ثابت برنده‌ی مدال برنز المپیاد کامپیوتر سال ۱۳۸۱، نفر دوم المپیاد خوارزمی در رشته‌ی ریاضی سال ۱۳۸۱ و رتبه‌ی اول کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۸۸ است.
این فعال دانشجوئی طیف چپ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی‌ و اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت عمومی‌ به گذراندن دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.
 
 
 
 
 
دیاکو خیاط، دانشجوی مهابادی، به پنج سال حبس محکوم شد
Diako Khayatدیاکو خیاط، دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه تهران، به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.
سایت خبری موکریان گزارش داده است که دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد، دیاکو خیاط دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه تهران رابه اتهام اجتماع وتبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.
براساس همین گزارش، رأی صادره حضوری و ظرف مهلت ٢٠ روزازتاریخ ابلاغ آن قابل تجدیدنظرخواهی می باشد.
دیاکو خیاط در اوایل تیرماه سال جاری پس از احضار توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از سپری کردن مدتی را در بازداشتگاه و زندان، با قرار وثیقه ۵٠ میلیونی آزاد شد.
 
 
 
 
 
 
سعید آقاپور، فعال دانشجویی دانشگاه آزاد، در تهران بازداشت شد
سعید آقاپور، دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تهران، روز پنجشنبه توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است.
بنابر اعلام کمیته گزارشگران حقوق بشر، شامگاه پنجشنبه ٢٣ شهریور ماه ٩١ تعدادی از ماموران امنیتی با مراجعه و ورود به منزل پدری سعید آقاپور در تهران، ضمن تفتیش و بازرسی منزل، کامپیوتر شخصی، کتب و برخی وسایل موجود را ضبط کرده و همراه با این فعال دانشجویی به محلی نامعلوم منتقل کردند. 
هنوز از علت دستگیری، محل بازداشت و وضعیت این فعال دانشجویی خبری منتشر نشده است.
روز گذشته نیز سایت کلمه گزارش داده بود که امیر گرشاسبی، عضو انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی شیراز، برای تحمل سه سال حبس، خود را به زندان اوین معرفی کرده است.
امیر گرشاسبی دانشجوی رشته برق مخابرات و عضو انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی شیراز است که از سوی شعبه ۱۵دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به تحمل ۳ سال حبس به اتهام اجتماع و تبانی محکوم شده بود.
 رای دادگاه بدوی برای این دانشجو که از بازداشت شدگان عاشورای ۸۸ است در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر عینا تایید و وی هجدهم شهریور ماه سال جاری برای تحمل دوران حبس خود به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.
 سال تحصیلی جدید در دانشگاه های کشور در حالی آغاز می شود که نزدیک به سی تن از دانشجویان در زندان هستند. 

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.