ahmad naimabadi
 
 پدر شهید نعیم آبادی در گفتگو با جرس: سه سال گذشت و ما همچنان می خواهیم بدانیم، چرا؟
مژگان مدرس علوم
 منبع: جرس
 سه سال گذشت! غم و رنج شهادت احمد تا آخر عمر با ماست و فراموش نخواهد شد. شهادت احمد برای ما قابل هضم نیست و از خودمان سوال می کنیم که چرا؟
 اینها عباراتی است که پس از گذشت سه سال از کشته شدن احمد نعیم آبادی جوان 22 ساله از زبان پدر دردمندش بیان می شود. او هنوز باور ندارد که چرا در کشوری که دایه دار آزادی و شیعه اسلام محمدیست چنین جنایاتی رخ داده است. سه سال از روزی که احمد با پیشانی بند سبز، دستبند سبز، لباس سبز و کتانی سبز به حمایت از میر حسین موسوی و اعتراض به تقلب در انتخابات از خانه بیرون زد گذشت. سه سال از کشتن احمد و معترضان دیگر توسط عاملین حکومت گذشت. سه سال پر از اندوه و خشم بر خانواده های این شهدا با صبوری و پایداری آنها گذشت و پدر شهید احمد نعیم آبادی با قلبی مالامال از درد و اندوه می گوید: "ما شاهد هستیم که اکثریت مردم طرف ما هستند و وقتی در کنار ما هستند احساس می کنند می توانند حرفهایشان را صریح بزنند و انزجار درونی خود را نسبت به وضعیت موجود بروز دهند. لحظه به لحظه این انزجار "بیشتر" می شود و فشارهای بیرونی هم که بر گرده ی مردم سنگینی می کند باعث شدت گرفتن این انزجار و اعتراض می شود. در واقع وضعیت دشواری است. در این اوضاع، ما هم نه اینکه عزیزی را از دست داده باشیم، بلکه او را در جهت عریان شدن چهره هایی که خود را مخفی کرده بودند تقدیم این ملت و مردم کردیم."
شهید احمد نعیم‌آبادی یکی از اولین شهدای حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم است که در تظاهرات آرام روز 25 خرداد با چهار گلوله در حاشیه میدان آزادی به شهادت رسید
آقای نعیم آبادی پدر این شهید در خصوص برگزاری سومین سالگرد مراسم فرزندش به "جرس" می گوید: "روز جمعه یعنی بیست و ششم خرداد ماه یک مراسم مختصری با حضور آشنایان و دوستان برگزار کردیم و بر سر مزار احمد هم رنگ سبز و قرمز (به نشانه جنبش سبز و خون شهدا) ریختیم. بعد از آن بر سر مزار دیگر شهدا از جمله ندا آقاسلطان و سهراب اعرابی و ... رفتیم و فاتحه ای بر سر مزار آنها خواندیم و برگشتیم."
او عنوان می کند: "سه سال گذشت. تا آخر عمر این غم و رنج فراموش نخواهد شد و همیشه با ماست. اعضای خانواده هم علیرغم گذشت سه سال اندوهناک هستند چرا که احمد را به گونه ای کشتند که اصلا برای ما قابل تصور نبود. شهادت احمد برای ما قابل هضم نیست و از خودمان سوال می کنیم که چرا؟
چرا باید یک چنین اتفاقی در کشوری که دایه دار آزادی و دایه دار شیعه ی اسلام ناب محمدی است بیفتند؟ چنین جنایتی رخ دهد و مقامات رده ی بالا هم نه تنها پیگیری نمی کنند، بلکه عملکرد آنها به گونه ای است که گویی چنین جنایتی مرتکب نشده اند. زمانیکه از آنها علت کشته شدن احمد را توسط نیروی بسیجی و سپاه می پرسیم، می گویند اینطور نیست و ما هم کشته دادیم و اسم احمد را جزو کشته شدگان خودشان می آورند!"
پدر این شهید جنبش سبز با سکوت دستگاه قضایی در معرفی عامیلن قتل فرزندش خاطر نشان می کند: " دستگاه قضایی نه به اعلام کردند که پرونده مختومه است و نه اعلام کردند که چه کسانی در این جنایت دخیل بوده اند. تنها نتیجه ی کالبدشکافی را به ما داده اند که احمد با اصابت چهار گلوله ی ساچمه ای کشته شده است. ما گفتیم که عوامل این جنایت بسیج و سپاه هستند که اینبار با اسلحه ی شکاری این جنایت را مرتکب شده اند. از بنیاد شهید هم به ما زنگ زدند که چرا بر قبر فرزندتان نوشته اید شهید؟ گفتم پس چه باید می نوشتیم؟! به نظر شما چه کسی احمد را به قتل رسانده است؟ اگر بگوییم که جنگی بین دو کشور رخ داده و فرزندم در راه اعتقادات و حفظ مرز کشورش جان خود را فدا کرده است یک چیز است اما اینگونه به شهادت رسیدن فرزندم از نظر افرادی که آزاده هستند به مراتب بالاتر از شهادت در جنگ با دشمن خارجی است، زیرا احمد در راه امر به معروف و نهی از منکر قدم برداشت تا بر علیه این نابسامانیها، حقه بازیها، عوام فریبی ها و هرچه که بشود اسمش را به بدی نام برد قیام کرد و جان خود را در راه هدفش فدا کرد."
او ادامه می دهد: "حالا بحثی هم در این زمینه نداریم. به نظر ما احمد شهید رفت زیرا با هدف رفت و معترض وضعیت کشور بود که چرا باید اینگونه باشد؟ جوابی هم نداشتند فقط گفتند باید نام شهید و کلمه ی شهادت را از روی سنگ قبر پاک کنید که ما هم به ناچار اینچنین کردیم. به هر ترتیب دستگاه قضایی بعد از گذشت سه سال پاسخی به ما نداده و تا کنون سکوت کرده است. اما علیرغم این سکوت ما همچنان منتظر نتیجه و معرفی عاملان این جنایت هستیم. به ما گفتند دیه بگیرید. سوال من این است اگر شما می گویید کسی از خارج فرزند من را کشته است پس چرا دیه اش را حکومت می خواهد بدهد؟! ما دیه نمی خواهیم بلکه عوامل قتل را به ما معرفی کنید. هیچکس پاسخگو نیست ضمن اینکه از سه سال گذشته تا به امروز مدام در هراس و واهمه به سر می برد که مبادا مجددا چنین حوادثی تکرار شود."
آقای نعیم آبادی تصریح می کند: "در حقیقت آنجایی که دشمن خود را پنهان نمی کند چهره اش مشخص است و تیری هم که به سوی او نشانه می رود معلوم است، اما متاسفانه در وضعیت کنونی دشمن مشخص نیست و چهره ی واقعی خود را پنهان کرده و کسانیکه عوام هستند نمی توانند چهره ی واقعی دشمن را تشخیص دهند. اما کسانیکه خداوند به آنها بینش و آزادگی داده و جوانان فعلی کشور که قاطبه ی آنها این درک و بینش را دارند چهره ی واقعی دشمن را شناخته اند و می خواهند برای بهتر شدن آینده ی کشورشان نقش آفرینی کنند. جوانانی که می خواهند آینده ی کشورشان را به سمت آرمانهای ایده آل برای بشریت و دموکراسی سوق دهند."
پدر شهید احمد نعیم آبادی در پایان اضافه می کند: "خلاصه خانواده ی ما این درد و عصبانیت را با بردباری و صبر در برابر این وضعیت تحمل می کند و ما منتظریم تا ببینیم کسانیکه ظلم کردند به عاقبت اعمال خود برسند تا مرحمی بر دلهای کسانیکه خون عزیزانشان به ناحق به زمین ریخته شده، شود."
 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.