'نمایش مرگ' در اعتراض به خشونت خانگی علیه زنان
صدها زن برای اعتراض و جلب توجه افکار عمومی به مساله خشونت خانگی علیه زنان در یکی از میدان‌های اصلی شهر پاریس تجمع کردند و گروهی از آنها با دراز کشیدن روی زمین به اصطلاح "مرگ" را به نمایش گذاشتند.

این تجمع اعتراضی عصر روز شنبه ۱۹ اکتبر در "پلاس دو لا رپوبلیک"، از میدان‌های اصلی مرکز پاریس، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز و بر اساس آمارهای رسمی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون بیش از ۱۲۰ زن در فرانسه در نتیجه خشونت‌های خانگی جان خود را از دست داده اند.

بر اساس آمار وزارت کشور فرانسه، در سال ۲۰۱۷، صد و سی زن به دست همسر یا شریک زندگی خود کشته شدند در حالیکه یک سال قبل آن، ۲۰۱۶ این آمار ۱۲۳ زن بوده است.

تجمع کنندگان که به دعوت انجمن‌های غیردولتی مدافع حقوق زنان در این برنامه شرکت کرده بودند، در حالیکه اسامی قربانیان خشونت‌های خانگی را در دست داشتند ابتدا روی زمین دراز کشیدند و پس از برخاستن با هم فریاد زدند که حتی یک نفر دیگر هم نباید قربانی خشونت خانگی شود: "یک نفر دیگر هم نه!"

ساندرین بوچیت، که رئیس یک انجمن حمایت از قربانیان خشونت‌های خانگی است و خواهر خودش به دست شریک زندگی اش در مقابل چشمان دختر ۷ ساله اش به آتش کشیده و کشته شده به رویترز گفت که بالا رفتن آمار قربانیان خشونت خانگی "غیرقابل قبول است."

تجمع زنان علیه خشونت خانگی در پاریس

تجمع زنان علیه خشونت خانگی در پاریس

اعتراض به خشونت خانگی

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.