بحران زن‌کشی در فرانسه: اسامی زنان قربانی در فیس‌بوک امانوئل ماکرون
با افزایش تعداد زنانی که به دست شوهران یا شوهران سابق خود کشته شده‌اند، امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه، اسامی این زنان را در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد و نوشت: «خانم‌ها، جمهوری فرانسه نتوانست از شما محافظت کند.»

ماکرون نوشت: «اسامی شما آشناست، شما دوستان ما، مادران ما، خواهران ما، دختران ما هستید. از خشونتی که جان شما را گرفت، بیزار هستیم و علیه آن به پا می‌خیزیم. جمهوری فرانسه باید از همه زنانی که امروز جانشان در خطر است محافظت کند.»

رییس جمهوری فرانسه با معرفی سایت وزارت کشور فرانسه و همچنین یک شماره تلفن برای اعلام خشونت‌های خانگی ادامه داد: «راه‌حل‌ها وجود دارد، باید آنها را معرفی کرد و از آنها بدون تردید بهره برد. اگر شما قربانی خشونت هستید اگر می‌دانید که یکی از نزدیکان شما قربان خشونت است، چشم نپوشید و صدایتان را بلند کنید.»

همچنین مارلن شیاپا، مشاور وزیر در امور برابری زنان و مردان، از برگزاری یک نشست سراسری از ماه سپتامبر تا نوامبر امسال در زمینه خشونت خانگی خبر داد.

او گفت که این نشست با حضور بخش‌های دولتی و همچنین انجمن‌ها و نیز خانواده قربانیان برگزار خواهد شد.

تعداد زنانی (یا در مواردی مردان) که به دست همسران یا همسران سابق خود در فرانسه کشته شده‌اند افزایش یافته و در شش ماه گذشته به ۷۴ قربانی رسیده است.

در اعتراض به این وضعیت، حدود دو هزار نفر روز شنبه در پاریس تجمع کردند و یاد این قربانیان را گرامی داشتند.

این در حالی است که امروز یکشنبه هفتم ژوئن نیز یک زن سی ساله در حومه پاریس توسط دوست‌پسرش کشته شد.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.