"پرو آزول" خواستار اطلاع‌رسانی بهتر واکسیناسیون برای پناهجویان شد
سازمان حامی پناهجویان "پرو أزول" از دولت آلمان درخواست کرد درباره الزام تزریق واکسن کرونا بهتر اطلاع‌رسانی کند. این سازمان مدافع حقوق بشر گفته است که دادن این اطلاعات با توجه به ضربات روحی پناهجویان ضرورت دارد.

سازمان "پرو آزول" گفته است که برای افزایش تمایل پناهجویان به واکسیناسیون کرونا، مسئولان باید اطلاعات مربوط به الزام این امر را به اطلاع ساکنان کمپ‌های پناهندگی برسانند. گفته می‌شود بسیاری از پناهجویان تمایلی به تزریق واکسن کرونا از خود نشان نمی‌دهند.

دولت آلمان تیم‌های سیاری را برای واکسیناسیون کرونا در کمپ‌های پناهندگی تشکیل داده است. این تیم‌ها به کمپ‌های پناهندگی اعزام می‌شوند و در آنجا پناهجویان را در برابر ویروس کرونا واکسینه می‌کنند.

اکنون "پرو آزول" گفته است که برای جلب رضایت پناهجویان به دریافت این واکسن، لازم است افراد مورد اعتماد پناهجویان به زبان مادری آن‌ها این اطلاعات را در اختیارشان بگذارد.

گونتر بورکهارد، رئیس سازمان "پرو آزول" گفته است برای انجام چنین کاری می‌توان از افراد داوطلب استفاده کرد. به باور او، این افراد می‌توانند تیم‌های پزشکی مسئول واکسیناسیون کرونا را همراهی کنند.

بورکهارد گفته است که ساکنان کمپ‌های پناهندگی اغلب از آسیب‌های روحی زیادی رنج می‌برند و از این منظر مهم است که اطلاعات مربوط به همه‌گیری کرونا به زبان مادری‌شان در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از سوی مرکز مطبوعاتی کلیسای پروتستان‌های آلمان، آمادگی پناهجویان برای دریافت واکسن کرونا در ایالت‌های مختلف حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد است.

این در حالی است که آمادگی مردم برای واکسیناسیون کرونا در کل کشور آلمان بر اساس آمار منتشر شده از سوی انستیتو روبرت کخ حدود۷۳ درصد است.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.