سازمان ملل: شمار پناهجویان در سال ۲۰۲۰ به ۸۰ میلیون نفر رسید
سازمان ملل متحد اعلام کرده است در حال حاضر شمار پناهجویان در سراسر جهان به ۸۰ میلیون نفر رسیده است. در مقایسه با سال پیش شمار پناهجویان ۱۰ میلیون نفر افزایش یافته و پاندمی کرونا نیز اوضاع را بدتر کرده است.

یکی از مسئولین آلمانی کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان گفته است که شیوع ویروس کرونا وضعیت ۸۰ میلیون پناهجو را به مخاطره انداخته و این پناهجویان اکنون برای بقای خود تلاش می‌کنند و نباید آنها را تنها گذاشت.

وضعیت مالی نهادهای فعال در امور پناهجویان در سال ۲۰۲۰ بدتر شده است.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان در سال ۲۰۲۰ به هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو برای رفع نیاز پناهجویان نیاز داشته است اما تنها نصف این بودجه را دریافت کرده است.

در سال ۲۰۲۰ درگیری‌ها در یمن، سوریه و افغانستان ادامه داشته است.

علاوه بر آن آتش‌سوزی در اردوگاه‌های پناهجویان در یونان نیز به مشکلات افزوده است.

اما اوضاع در خارج از مرزهای اتحادیه اروپا نیز چندان بهتر نیست.

اردوگاه لیپا، در حاشیه شهر بیهاچ جمهوری بوسنی و هرزگوین و نزدیک مرز کرواسی به دلیل آتش‌سوزی و کمبود امکانات و وضعیت بحرانی ساکنانش بسته شده است.

درگیری‌ها در اتیوپی، چاد، مالی و نیجر نیز سبب افزایش شمار پناهجویان شده است. در مقایسه با سال قبل مجموعا تعداد پناهجویان ۱۰ میلیون نفر افزایش یافته است.

A child drinks from the tap of a UNHCR water tank at a refugee camp (Imago/ZUMA Press/G. Cloarec)

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.