برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ شمار پناهجویان در آلمان کاهش یافت
براساس تازه‌ترین گزارش وزارت کشور آلمان شمار پناهجویان برای نخستین‌بار از سال ۲۰۱۱ کاهش یافته است. در توضیح کاهش پناهجویان گفته شده است که ده‌ها هزار پناهجو شرایط پناهجویی خود را از دست دادند و یا آلمان را ترک کرده‌اند.

در ۹ سال گذشته تعداد پناهنجویانی كه در آلمان زندگی می‌كردند افزايش يافته بود اما در تابستان امسال این روند برای نخستین بار معكوس شد.

طبق داده‌های وزارت کشور آلمان در اواسط سال ۲۰۲۰ یک میلیون و ۷۷۰ هزار پناهجو با داشتن شرایط اقامتی متفاوتی در آلمان زندگی می‌کردند. در پایان سال ۲۰۱۹ تعداد پناهجویان در این کشور ۶۲ هزار نفر بیشتر از رقم فوق (یک میلیون ۸۳۲ هزار نفر) بوده است.

در حال حاضر حدود یک میلیون و ۳۱۰ هزار پناهجو با دریافت اقامت در آلمان زندگی می‌کنند و این تعداد حدود ۵۰ هزار نفر کمتر از شش ماه گذشته است. بر اساس گزارش وزارت کشور آلمان بیش از ۴۵۰ هزار نفر به عنوان پناهنده پذیرفته شده یا دولت حضور آنها را تحمل کرده است. این رقم نیز در مقایسه با سال گذشته کاهش ۱۵ هزار نفری را نشان می‌دهد.

سخنگوی وزارت کشور آلمان در توضیح علت کاهش پناهجویان گفته است بخش قابل توجهی از این پناهجویان آلمان را ترک کرده‌اند و خارج شدند.

در سال ۲۰۱۱ تقریبا ۴۰۰ هزار پناهنجو در آلمان زندگی می‌کردند.

بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ شمار پناهجویان به یک میلیون و ۸۳۰ هزار نفر رسیده بود و افزایش ۷۰ هزار نفری را نشان داده است.

اولا یلپکه، عضو فراکسیون حزب چپ‌ها در پارلمان ضمن انتقاد از سیاست پناهجویی دولت آلمان گفته است که آلمان جا و ظرفیت برای پناهجویان دارد با این وجود ده‌ها هزار نفر از پناهجویان در شرایطی نامساعد در کشورهایی مثل یونان گیر کردند.

این سیاستمدار حزب چپ‌ تاکید کرده است که آلمان کشوری ثروتمند در قلب اروپاست و نباید از مسئولیت خود در قبال پناهجویانی که پشت مرزهای اتحادیه اروپا و پشت سیم خاردار گرفتار شدند شانه خالی کند.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.