شمار کودکان بار دیگر در آلمان افزایش یافت
شمار کودکان بار دیگر در آلمان افزایش یافته است. کودکانی با سن زیر شش سال در این کشور در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی چهارمیلیون و ۵۸ هزار نفر بودند. این تعداد به نسبت سال ۲۰۱۳ حدود نیم میلیون نفر افزایش نشان می‌دهد.

روزنامه آلمانی "ولت آم زونتاگ" نتیجه تحقیقی از انستیتوی اقتصاد شهر کلن آلمان را منتشر کرده که در آن به افزایش شمار کودکانی با سن زیر شش سال در این کشور در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی پرداخته است.

در این تحقیق آمده است که در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی بر شمار کودکان زیر سه سال به نسبت سال ۲۰۱۳ (پنج سال پیش) ۳۳۰ هزار نفر افزوده شده است. شمار کودکان در آلمان در گروه کودکان سه تا پنج سال نیز در همین محدوده‌ی زمانی ۱۷۰ هزار نفر افزایش یافته است.

در همین رابطه شمار کودکان دبستانی این کشور در سنین شش تا ۹ سال نیز به نسبت سال ۲۰۱۳ میلادی با افزایشی حدود ۱۲۰ هزار نفر به مرز دومیلیون و ۹۱ هزار نفر رسیده است.

ویدو گایس تونه، کارشناس امور خانواده در انستیتوی اقتصاد شهر کلن آلمان در باره افزایش شمار کودکان در آلمان می‌گوید: «این افزایش را باید بسیار مثبت ارزیابی کرد. پس از مدتی طولانی شمار کودکان بار دیگر افزایش یافته است.»

این کارشناس امور خانواده در ادامه در باره افزایش شمار کودکان در آلمان سه دلیل را برمی شمارد:

  • افزایش زنان این کشور که در سنین بارداری هستند
  • افزایش شمار کودکانی که به طور نسبی هر زن به دنیا می‌آورد
  • افزایش مهاجرت به آلمان

ویدو گایس تونه، کارشناس امور خانواده در انستیتوی اقتصاد شهر کلن آلمان بر این نکته تاکید می‌کند که افزایش مهاجرت به آلمان تنها دلیل افزایش شمار کودکان در آلمان نیست و دودلیل دیگر نیز در این افزایش موثر هستند.

این کارشناس در باره تغییر نظر زوج‌های جوان آلمان نسبت به شمار فرزندان بیشتر با تکیه بر آمارهای نوزادان در این کشور می‌گوید: «زوج‌های جوان در آلمان بار دیگر خواستار یک، دو یا سه فرزند هستند.»

از زمان اتحاد آلمان در سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۱۱ میلادی هر زن در آلمان به طور متوسط بین ۲/ ۱ و ۴/ ۱ کودک به دنیا می‌آورد. این شمار اما در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۵۷/ ۱ رسید.

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.