مکارم شیرازی از آموزش و پرورش خواست کودکان را در مساجد حاضر کند
آیت الله ناصر مکارم شیرازی آشنا کردن دانش آموزان با مسجد و همچنین آموزش اولیای دانش آموزان را از جمله وظایف آموزش و پرورش دانست و افزود : "حضور دانش آموزان در مساجد موجب بیمه شدن آنان در مقابل آسیب های اجتماعی و اخلاقی می شود."

ناصر مکارم شیرازی از وزارت آموزش و پرورش خواست که "دانش آموزان و اولیای آنان را نسبت به کارکردهای آسیب زای فضای اجتماعی" آگاه سازد و در این زمینه نقش مسجد را نادیده نگیرد.

محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، امروز پنجشنبه ٢٦ مهر ماه در سفر به قم با برخی روحانیان از جمله آیت الله مکارم شیرازی ملاقات کرد و گفت : از اهداف وزارت آموزش و پرورش آماده کردن دانش آموزان برای مقابله با تهاجم های فرهنگی از طریق "فضای مجازی" است. او "نحله های کاذب" را از جمله خطراتی خواند که دانش آموزان کشور را تهدید می کند.

وزیر آموزش و پرورش در روزهای گذشته با اعتراف به فقر معلمان کشور گفت : معلمی که ناچار است برای امرار معاش شغل دوم و سوم اختیار کند، نمی تواند همۀ فکر و ذکرش آموزش و پرورش کودکان باشد. با این حال، معاون امور آموزشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ایران، علیرضا کاظمی، به تازگی گفت که این وزاتخانه قصد دارد برای تهذیب کودکان و ترغیب آنان به راستگویی و دفاع از اقتصاد مقاومتی هزاران روحانی را به استخدام درآورد.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.