مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران گفت که ممانعت از کودک آزاری در مهدکودک ها و مدارس ممکن نیست
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران، سیدحسن موسوی چلک، در مصاحبه با ایلنا گفت که آزار کودکان در محیط های گوناگون اجتماعی یا آموزشی اجتناب ناپذیر است و هر چقدر هم که تلاش کنیم قادر به جلوگیری از رخ دادن آن نخواهیم بود.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران، سیدحسن موسوی چلک، گفت که آزار کودکان منحصر به زمان و مکان خاصی نیست و مطابق اخبار کودک آزاری در خانواده ها، مدارس و دیگر محیط ها همواره وجود داشته است.

وی افزود هر قدر هم که در زمینه آموزش پدران و مادران و دیگر افراد خانواده و نیز مربیان و معلمان تلاش و بر رفتار آنها نظارت کنیم باز قادر به ممانعت از آزار کودکان و آسیبهای ناشی از آن نخواهیم شد. به گفته او، کودک آزاری در مهد کودک ها، مدارس و شبانه روزی ها بسیار کمتر دیده شده است تا در خانواده ها.

سیدحسن موسوی چلک گفت که به منظور پیشگیری از چنین پیشامدهایی برنامه های آموزشی ویژه ای برای اولیا و مربیان ارائه شده است اما از آنجا که رفتار انسان پیش بینی نشدنی است ما نمی توانیم کورک آزاری را به طور مطلق ریشه کن کنیم و باز هم شاهد روی دادن آن خواهیم بود.

از سوی دیگر، فرشید یزدانی، مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان در نشست این انجمن در روز یکشنبه پانزدهم مهر به مناسبت روز جهانی کودک در هشتم اکتبر/ شانزدهم مهر گفت که بیش از بیست و پنج درصد جمعیت ایران را کودکان تشکیل میدهند اما برنامه های اجتماعی و اقتصادی کافی و ﻣﺆثری برای حمایت از حقوق آنها در نظر گرفته نشده است. وی افزود در زمینه حمایت از کودکان زباله‌گرد و به طور کلی کودکان کار، کودکان بازمانده از تحصیل، کودکان ازدواج‌ کرده و مطلّقه، اعمال خشونت‌های جنسی و جسمی بر کودکان و بسیاری از مسائل دیگر بسیار غفلت شده است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.