فرزانه فصیحی، دونده ایرانی دوی ۱۰۰ متر به المپیک می‌رود
براساس اعلام کمیته بین‌المللی المپیک ایران، فرزانه فصیحی، دونده دوی ۱۰۰ متر، به عنوان نهمین ورزشکار زن به المپیک توکیو اعزام خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا نوشته است که خانم فصیحی با استفاده از بند یونیورسالیتی سهمیه المپیک گرفته است.

خانم فصیحی دومین دونده ۱۰۰ متر زن ایرانی در تاریخ است که به المپیک اعزام می‌شود، پیش از او سیمین صفامهر در المپیک ۱۹۶۴ شرکت کرده بود.

با اضافه شدن خانم فصیحی، تیم دو میدانی زنان و مردان ایران در المپیک توکیو سه نماینده خواهد داشت و پیش از او احسان حدادی در رشته پرتاب دیسک و حسن تفتیان در ماده دوی ۱۰۰ متر سهمیه المپیک را گرفته بودند.

فرزانه فصیحی، قهرمان و رکورددار دوی ۶۰ متر ایران است که در سال ۲۰۱۶ مدال نقره بخش تیمی رشته دوی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی در هفتمین دورهٔ مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا و در سال ۲۰۱۸ مدال برنز رشته دو ۶۰ متر هشتمین دورهٔ مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا را در اختیار دارد.

قرار بود مسابقات المپیک ۲۳ ژوئیه سال گذشته برگزار شود
قرار بود مسابقات المپیک ۲۳ ژوئیه سال گذشته برگزار شود

خانم فصیحی به خاطر شکستن رکورد دو ۶۰ متر ایران به "دختر باد" مشهور است.

با اضافه شدن خانم فصیحی به اردوی تیم المپیک ایران، تعداد سهمیه‌های ایران به ۶۵ نفر رسید، که رکورد المپیک ریو به لحاظ تعداد ورزشکار شکسته شد.

با این حال ایسنا نوشته است که "البته یک سهمیه کاراته در معرض خطر قرار دارد و ممکن است که این سهمیه از دست برود اما مهدی پیرجهان دونده ۴۰۰ متر با مانع هم تاکنون از طریق رنکینگ سهمیه به دست آورده است که برای المپیکی دانستن این دونده باید تا هشتم تیرماه و اعلام رنکینگ نهایی فدراسیون جهانی صبر کرد".

بازی‌های المپیک توکیو ۲۳ ژوئیه و پارالمپیک یک ماه بعد در روز ۲۴ اوت آغاز می‌شود. مسابقات المپیک قرار بود پارسال برگزار شود اما به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاد.

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.