دوئل‌های داغ در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های اروپا
مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا به پایان رسید و دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی این مسابقات مشخص شد. در مرحله بعدی دوئل‌هایی داغ انتظار فوتبالدوستان را می‌کشد از جمله پیکار تیم‌های ملی آلمان و انگلیس.

شامگاه چهارشنبه ۲۳ ژوئن (۲ تیر) آخرین دیدارهای مرحله گروهی جام ملت‌های اروپا انجام گرفت. تیم ملی فوتبال آلمان در دقایق پایانی پیکار با مجارستان توانست گل تساوی را به ثمر ساند و صعود خود به یک‌هشتم نهایی را قطعی سازد.

ملی‌پوشان آلمان در دور بعد باید به مصاف تیم ملی فوتبال انگلیس بروند، آنهم در ورزشگاه ومبلی لندن.

از گروه آلمان، تیم‌های فرانسه به عنوان صدرنشین و پرتغال به عنوان تیم سوم این گروه به دور یک‌هشتم نهایی صعود کردند.

خروس‌های فرانسه در مرحله بعد رویاروی سوئیس قرار می‌گیرند؛ مأموریتی که انجام آن برای ملی‌پوشان فرانسه آنقدر دشوار نخواهد بود.

تیم پرتغال اما در دور یک‌هشتم نهایی با حریفی سروکار دارد که از مدعیان کسب قهرمانی محسوب می‌شود: بلژیک. ملی‌پوشان بلژیک با سه پیروزی در سه بازی و کسب ۹ امتیاز اقتدار خود را در مرحله گروهی به نمایش گذاشتند.

یکی دیگر از دوئل‌های جذاب مرحله یک‌هشتم نهایی دیدار تیم‌های ملی اسپانیا و کرواسی خواهد بود که از بازیکنان تکنیکی زیادی بهره می‌برند. هر دو تیم به عنوان تیم دوم گروه خود به مرحله بعد صعود کردند.

تیم ملی‌سوئد که با تساوی مقابل اسپانیا و دو پیروزی مقابل لهستان و اسلواکی صدرنشین گروه خود شد، در دور یک‌هشتم نهایی به مصاف اوکراین خواهد رفت.

ناگفته نماند که پرچم‌های هر دو کشور به رنگ‌های آبی و زرد است و ورزشگاه گلاسکو که میزبان برگزاری این دیدار است، به احتمال قوی در این دو رنگ غرق خواهد شد.

تیم ملی فوتبال ایتالیا که با سه پیروزی و ۹ امتیاز صدرنشین گروه خود شد، در مرحله یک‌هشتم نهایی رویاروی اتریش قرار می‌گیرد.

هلند نیز از تیم‌هایی بوده که مرحله گروهی را مقتدرانه پشت سر گذاشته است. نارنجی‌پوشان هلند در دور یک هشتم نهایی به مصاف جمهوری چک می‌روند.

دیدارهای یک‌هشتم نهایی در یک نگاه:

ولز – دانمارک (شنبه ۲۶ ژوئن / ساعت ۱۸ به وقت اروپای مرکزی)
ایتالیا – اتریش (شنبه ۲۶ ژوئن / ساعت ۲۱ به وقت اروپای مرکزی)
هلند – جمهوری چک (یکشنبه ۲۷ ژوئن / ساعت ۱۸ به وقت اروپای مرکزی)
بلژیک – پرتغال (یکشنبه ۲۷ ژوئن / ساعت ۲۱ به وقت اروپای مرکزی)
کرواسی – اسپانیا (دوشنبه ۲۸ ژوئن / ساعت ۱۸ به وقت اروپای مرکزی)
فرانسه – سوئیس (دوشنبه ۲۸ ژوئن / ساعت ۲۱ به وقت اروپای مرکزی)
انگلیس – آلمان (سه‌شنبه ۲۹ ژوئن / ساعت ۱۸ به وقت اروپای مرکزی)
سوئد – اوکراین (سه‌شنبه ۲۹ ژوئن / ساعت ۲۱ به وقت اروپای مرکزی)

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.