مخالفت یوفا با رنگین‌کمانی شدن مونیخ ؛ دیگر شهرها رنگی می‌شوند

اتحادیه فوتبال اروپا با رنگین‌کمانی شدن ورزشگاه آلیانس مونیخ در جریان بازی تیم‌های آلمان و مجارستان مخالفت کرد. در مقابل همزمان با این بازی برخی ورزشگاه‌های دیگر در آلمان رنگین‌کمانی خواهند شد.

اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، با درخواست شورای شهر مونیخ برای نورپردازی رنگین‌کمانی ورزشگاه آلیانس که میزبان دیدار تیم‌های ملی آلمان و مجارستان در روز چهارشنبه دوم تیر (۲۳ ژوئن) است، مخالفت کرد.

طبق اعلام یوفا دلیل رد درخواست شورای شهر مونیخ برای نمایش احترام به حق انتخاب نوع زندگی و تنوع جنسیتی، جهت‌گیری آن است.

نمای بیرونی ورزشگاه عظیم و مدرن آلیانتس در مونیخ این قابلیت را دارد که به رنگ‌های مختلف (یک رنگ یا چند رنگ) درآید. شورای شهر مونیخ در تلاش یود که با این اقدام سیاست‌های ویکتور اوربان، رئیس دولت محافظه‌کار مجارستان را مورد انتقاد قرار دهد.

رئيس‌جمهور مجارستان به خاطر همجنس‌گرا هراسی با انتقادهای گسترده‌ای روبرو است. همچنین پارلمان مجارستان به تازگی قانونی را به تصویب رساند که روشنگری در مورد مسایل مربوط به همجنس‌گرایی را منع می‌کند.

توجه به اینکه احتمال می‌رود فینال بازی‌ها جام ملت‌های اروپا از لندن به بوداپست، پایتخت مجارستان منتقل شود، بعید به نظر می‌رسید که مقامات یوفا ریسک تیرگی روابط با مجارستان را بپذیرند.

با این وجود این پایان ماجرا نیست. شهرهای کلن و فرانکفورت تصمیم گرفتند تا همزمان با برگزاری دیدار روز چهارشنبه آلمان و مجارستان رنگ ورزشگاه‌های خود را تغییر دهند.

سخنگوی باشگاه فوتبال آینتراخت فرانکفورت در حساب توییتر خود نوشت: «حالا که مونیخ اجازه ندارد تنوع رنگ خود را به نمایش بگذارد این وظیفه دیگر ورزشگاه‌ها در سراسر آلمان است. همقطاران در لیگ به پا خیزید!»

رئیس باشگاه آینتراخت نیز نوشت: «دویچه‌بانک پارک (ورزشگاه خانگی آینتراخت) همزمان با بازی آلمان و مجارستان چراغ‌هایش را روشن خواهد کرد. ورزشگاه والد (نام قدیمی) رنگین‌کمانی خواهد بود.»

ورزشگاه تیم فوتبال اف ث کلن و دیگر مجموعه‌های ورزشی در این شهر نیز رنگارنگ خواهند شد. یکی از مدیران شهر کل با استقبال ار این رخداد گفت: «ما واقعا خشنود هستیم که کلن و تیم فوتبال این شهر در دفاع از تنوع و رواداری اقدام می‌کنند.»

او تحولات در مجارستان را مأیوس‌کننده خواند و افزود: «بسیار اهمیت دارد که نمونه‌ای متفاوت را به نمایش بگذاریم.»

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.