فوتبال ایران در تب و تاب دیدار حساس مقابل عراق

تیم ملی فوتبال ایران در هشتمین دیدار خود در مرحله برگشت مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، روز ۲۵ خرداد در منامه به دیدار ملی‌پوشان عراق می‌رود. رویارویی این دو تیم همیشه از حساسیت و هیجان بالایی برخوردار بوده است.

رویارویی تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم ملی عراق در هشتمین دیدار از مرحله نخست مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در گروه C قاره آسیا، ب‍ه عبارتی حالت یک بازی فینال برای ملی‌پوشان فوتبال ایران را ایفا می‌کند.

طبق برنامه بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا، ۸ تیم اول در ۸ گروه به همراه فقط ۴ تیم برتر از میان ۸ تیمی که در ۸ گروه مختلف مقدماتی، در رتبه دوم جدول پایانی گروه خود قرار خواهند گرفت، به دور بعدی مسابقات انتخابی جام جهانی صعود خواهند کرد.

با توجه به این شیوه و قوانین در مرحله نخست گروهی مسابقات مقدماتی، یگانه گزینه مطمئن برای صعود از گروه و راه‌یابی به مرحله دوم انتخابی جام جهانی در قاره آسیا، دستیابی به مقام نخست در گروه است.

تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر با ۱۵ امتیاز در رده دوم جدول گروه C ایستاده است. تیم ملی عراق نیز با ۱۷ امتیاز صدرنشین این گروه است.

تیم ملی فوتبال ایران با در نظر گرفتن این وضعیت در گروه C، برای صعود "بدون اما و اگر" به مرحله بعدی، به پیروزی در برابر تیم ملی عراق نیاز دارد. رویارویی این دو تیم نیز در طول نیم قرن اخیر همیشه از حساسیت و هیجان بسیار بالایی برخوردار بوده است.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق تاکنون ۲۸ بار در تاریخ مقابل یکدیگر قرار به میدان رفته‌اند. حاصل این بازی‌ها، ۱۵ پیروزی برای تیم ملی ایران، ۶ پیروزی برای تیم ملی عراق و ۷ تساوی بوده ‌است.

رویارویی پیشین تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق در ۲۳ آبان ۱۳۹۸ در اردن برگزار شد. ملی‌پوشان عراق در این دیدار رفت از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز شدند.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق در حال حاضر در چه وضعیتی قرار دارند؟ روند بازی میان تیم‌های ملی ایران و عراق را این‌بار چطور می‌توان پیشبینی کرد؟ برگ برنده احتمالی ملی‌پوشان ایران چه خواهد بود؟

در برنامه پادکست ورزشی دویچه‌وله فارسی در گفت‌و‌گو با مهران ملک‌آرا، تحلیلگر فوتبال و کارشناس فوتبال ایران، به بررسی این پرسش‌ها پرداخته‌ایم.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.