سرمربی دانمارک: اریکسن به دلیل مشکل قلبی بیهوش شد
به گفته فدراسیون فوتبال دانمارک حال کریستین اریکسن، هافبک تیم ملی این کشور باثبات است و او از بیمارستان برای هم‌تیمی‌هایش پیام‌های تشکر‌آمیز فرستاده است. سرمربی تیم ملی این کشور نیز گفت دلیل بیهوش شدن این بازیکن مشکل قلبی بوده است.

اریکسن دیروز (شنبه ۱۲ ژوئن) کمی قبل از پایان نیمه اول دیدار مقابل فنلاند در مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ از حال رفت و روی زمین افتاد.

پزشکان حاضر در ورزشگاه بلافاصله در زمین مشغول انجام عملیات احیا بر روی هافبک باشگاه اینتر میلان شدند و بعد هم او را به بیمارستان انتقال دادند.

در بیانیه فدراسیون دانمارک در مورد این بازیکن ۲۹ ساله نوشته شده: "شرایط او باثبات است و برای انجام آزمایش‌های بیشتر در بیمارستان بستری شده است. امروز صبح ما با کریستین صحبت کردیم و او پیام‌های قدردانی برای هم‌تیمی‌هایش فرستاد."

"بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی کمک برای شرایط بحرانی دریافت کرده‌اند و این کمک‌ها برای هرکدام از آن‌ها پس از حادثه دیروز ادامه خواهد یافت. ما از هرکسی که همدردی قلبی با او داشت، تشکر می‌کنیم."

اریکسن دیروز هنگام بازی ناگهان بیهوش شد و زمین خورد. داور و بازیکنان داخل زمین بلافاصله با فریاد از کادر پزشکی حاضر در ورزشگاه پارکن کپنهاگ خواستند وارد زمین شوند.

بازیکنان تیم ملی دانمارک سپس دور اریکسن حلقه‌ای تشکیل دادند تا حریم خصوصی هم‌تیمی‌شان هنگام معالجه حفظ شود. تصویر این حرکت با واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

اریکسن

دکتر مارتین بوسن، پزشک تیم ملی دانمارک گفت هنگامی که او داخل زمین به اریکسن رسید، این بازیکن به طور کامل از هوش رفته بود.

او گفت: "وقتی رسیدم او به پهلو افتاده بود و تنفس داشت. من می‌توانستم ضربات نبضش را حس کنم، اما ناگهان شرایط تغییر کرد و ما شروع به عملیات احیا کردیم."

"کمک خیلی سریع از سوی تیم پزشکی به ما رسید و بقیه افراد تیم هم مشغول همکاری با ما شدند. ما تمام کارهای لازم را انجام دادیم تا کریستین برگردد."

اریکسن

بازی پس از این حادثه متوقف شد. بازیکنان فقط پس از این که مطمئن شدند حال اریکسن خوب است قبول کردند که دوباره وارد زمین شوند و بازی با پیروزی یک بر صفر فنلاند تمام شد.

اگرچه هنوز نظر رسمی در مورد علت این حادثه منتشر نشده است اما کاسپر هیولماند، سرمربی دانمارک گفته است که دلیل افتادن اریکسن "مشکل قلبی" بوده است.

او به خبرنگاران گفت: "تجربه‌ای دلخراش بود. ما با بازیکنان صحبت کردیم و به آن‌ها گفتیم که اگر نخواهند بازی کنند هم مسئله‌ای نیست. بعضی از آن‌ها توانایی بازی نداشتند و بعضی آماده بودند. بازی کردن در چنین مسابقه‌ای که یکی از دوستان شما مشکل قلبی پیدا کرده، کار آسانی نیست."

اریکسن

اریکسن ماه گذشته میلادی به باشگاه اینتر میلان کمک کرد تا پس از ۱۱ سال قهرمان سری‌آ فوتبال ایتالیا شود. او ژانویه ۲۰۲۰ با قیمت ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار پوند از تاتنهام به اینتر پیوست.

اریکسن که محصول آکادمی جوانان باشگاه آژاکس آمستردام است، هفت سال برای تاتنهام بازی کرد و در ۳۰۵ بازی ۶۹ گل برای این تیم زد.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.