فوتبال ایران - بحرین: طلسم منامه شکست، ایران امیدوار به صعود شد
تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی سه بر صفر مقابل بحرین، بخت خود برای راهیابی به جام جهانی قطر را افزایش داد. این نخستین باری است که ایران توانسته بحرین را در خانه این تیم شکست دهد.

ایران بازی را با ترکیب علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، احسان حاجی صفی، شجاع خلیل زاده، میلاد محمدی، مهدی طارمی، وحید امیری، محمد حسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، علی قلی زاده و سردار آزمون شروع کرد.

فو مینگ از چین به همراه ما جی، کانگ دونگ هو و کیم جونگ هیکو قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.

ایران که به پیروزی احتیاج داشت بازی را با حمله شروع کرد. جدی ترین موقعیت ایران در اوایل بازی در در دقیقه ۱۰ بود که توپ ارسالی احمد نوراللهی را مهدی طارمی با ضربه سر به دستان دروازه‌بان بحرین کوبید.

ایران در اکثر لحظات این مالک توپ بود و تیم بحرین با تجمع در زمین خودی به دنبال استفاده از ضد حمله‌ها بود. محمد حسین کنعانی‌زادگان، مدافع ایران نیز در آخرین لحظات نیمه اول یک کارت زرد گرفت. تلاش دو تیم برای گل زدن با موفقیت همراه نبود و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.

مهدی طارمی

در ابتدای نیمه دوم سرمربی ایران سامان قدوس، بازیکن باشگاه برنتفورد را بجای میلاد محمدی به زمین فرستاد. به این ترتیب، احسان حاج‌صفی، کاپیتان تیم ایران از خط هافبک به دفاع چپ رفت.

بازی در نیمه دوم هم با حملات ایران آغاز شد تا این که سردار آزمون، مهاجم باشگاه زنیت سن‌پترزبورگ در دقیقه ۵۴ دروازه بحرین را باز کرد.

مهدی طارمی دقایقی بعد از گل آزمون روی پاس سامان قدوس در موقعیت تک به تک قرار گرفت که توپ را بیرون زد.

ستاره باشگاه پورتو اما در دقیقه ۶۱ اشتباه‌اش را جبران کرد و با پاسی دقیق سردار آزمون را با دروازه‌بان حریف تک به تک کرد و آزمون این توپ را به گل دوم ایران تبدیل کرد.

علی قلی زاده

هفت دقیقه بعد از گل ایران و به دنبال مصدومیت وحی امیری، سعید عزت‌اللهی بجای او وارد زمین شد.

ایران در دقیقه ۷۴ سومین تعویض خود را انجام داد و مهدی ترابی بجای سردار آزمون وارد زمین شد.

مهدی طارمی که این فصل یکی از بهترین بازیکنان آسیا در اروپا بود در دقیقه ۷۹ بازی توانست روی پاس احمد نوراللهی گل سوم ایران را وارد دروازه حریف کند.

در ادامه بازی مهدی قایدی و مرتضی پورعلی‌گنجی هم برای ایران به زمین آمدند. تلاش دو تیم در ادامه به گل‌زنی منجر نشد و ایران بازی را با سه بر صفر برد.

ایران با این پیروزی ۱۲ امتیازی شد و در رتبه دوم گروه قرار گرفت. پیش از این بازی عراق با پیروزی ۱-۴ مقابل کامبوج با ۱۴ امتیاز در صدر جدول گروه قرار گرفت.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.