اعتراض به آرای کمیته انضباطی در مورد پرسپولیس
دیدار تیم‌های پرسپولیس و سپاهان و همچنین پرسپولیس و استقلال با درگیری‌هایی همراه بود. کمیته انضباط فدراسیون فوتبال در آرایی جداگانه تیم‌های پرسپولیس، استقلال و سپاهان را جریمه کرد که این با اعتراض شدید پرسپولیس همراه شد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران پس از دیدار پر از درگیری میان تیم‌های پرسپولیس و سپاهان احکامی صادر کرد. بر اساس این احکام سید جلال حسینی (پرسپولیس) و عزت اله پورقاز (سپاهان) به یک جلسه محرومیت قطعی از همراهی تیم‌های خود در مسابقات رسمی محکوم شدند.

سعید آقایی (پرسپولیس) و محمد رضا حسینی (سپاهان) هم به یک جلسه محرومیت تعلیقی که مدت تعلیق تا پایان فصل جاری ادامه خواهد داشت محکوم شدند. همه این بازیکنان به اتفاق محمد حسین کنعانی زادگان (پرسپولیس) هر یک به پرداخت مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی و باشگاههای سپاهان و پرسپولیس نیز هر کدام به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

افزون بر این احسان کوراهیه (پرسپولیس) و یاسر جمال بافقی (سپاهان) هر یک به ترتیب به شش ماه و سه ماه محرومیت از ورود به ورزشگاه‌های فوتبال و نیز پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

سید جلال حسینی، کاپیتان سرخ‌پوشان تهران در خصوص رای کمیته انضباطی که منجر به محرومیت او شده گفت: «چرا کمیته انضباطی باید بدون احضار کردن افراد رای صادر کند؟ با چه دلیل محکمی این رای را علیه من داده‌اند؟ مگر می‌شود یک نفر را بدون اینکه دفاعیاتش را بشنوند محروم کنند؟ این چه عدالتی است؟»

پرسپولیسی‌ها به هیچ عنوان آرای کمیته انضباطی را قبول ندارند و مسئولان باشگاه پرسپولیس هم عدالت این کمیته را مورد سوال قرار دادند و با ارسال نامه‌ای در ۹ بند به رای صادر شده اعتراض کردند.

طرفداران پرسپولیس در شبکه های اجتماعی هشتگ "بیداری" را ترند کردند تا به سهم خود، اعتراض‌شان را به کمیته انظباطی اعلام کنند.

کمیته انضباطی همچنین در مورد دیدار دربی پرسپولیس و استقلال احکامی صادر کرد.

بر این اساس بهزاد غلامپور و فرشاد فرجی هر کدام به دو جلسه محرومیت قطعی در مسابقات رسمی و یک جلسه محرومیت تعلیقی محکوم شدند.

مهدی ترابی (پرسپولیس) و محمد نادری (استقلال) هر کدام به یک جلسه محرومیت تعلیقی و تمامی این افراد و هم‌چنین سید احمد موسوی (استقلال) هر یک به پرداخت مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال و باشگاه پرسپولیس به پرداخت مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و باشگاه استقلال نیز به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

آرای کمیته انضباطی در حالی اعلام شد که سه تیم پرسپولیس، سپاهان و استقلال تهران رقابت فشرده‌ای برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر فصل جاری دارند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.