رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال به اتهام پولشویی بازداشت شد

اسماعیل خلیل‌زاده، رئیس هیئت مدیره باشگاه فوتبال استقلال، به اتهام پولشویی بازداشت شد.

خبرگزاری مهر شامگاه چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت، آقای خلیل‌زاده را «متهم اصلی پرونده شرکت ابریشم گیلان» معرفی کرد و از قول مهدی فلاح‌میری، دادستان استان گیلان در رابطه با آخرین جزئیات این پرونده اعلام کرد که او یکی از کسانی است که در «سالیان متمادی موجب اخلال در تولید این کارخانه شده است».

بنا بر گزارش‌ها، آقای خلیل‌زاده هفته گذشته به اتهام پولشویی و اخلال در نظام تولید تحت تعقیب قضائی قرار گرفته، اما به علت ابتلا به ویروس کرونا پس از تفهیم اتهام با صدور قرار وثیقه سنگین و تودیع آن، آزاد شده است.

اسماعیل خلیل‌زاده از سال ۹۷ از سوی مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش به عضویت هیئت مدیره تیم استقلال درآمد و با وجود انتقادهای گسترده از این انتصاب و حواشی بسیار از شهریور سال ۹۸ به سمت رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال منصوب شد.

بازداشت او به دلیل پرونده شرکت ابریشم گیلان انجام شده است.

شرکت صنایع ابریشم گیلان در شهرستان صومعه‌سرا در سال ۱۳۶۲ در زمینه تولید نخ ابریشم به آغاز به کار کرد.

سهامدار عمده این شرکت، بانک صنعت و معدن بود و در اسفند ۸۲ زمانی که مسعود سلطانی‌فر استاندار گیلان بود، از طریق مزایده عمومی به آقای خلیل‌زاده و شرکای او به‌صورت نقد و اقساط واگذار شد.

حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری گیلان، چندی پیش با اشاره به وضعیت شرکت ابریشم گیلان با اشاره به عدم «اهلیت فنی و تخصصی و مالی» خریداران آن گفته بود که این افراد نسبت به شرایط مندرج در قرارداد از جمله افزایش تولید و بهره‌وری مناسب اقدام نکرده‌اند و باید نسبت به فسخ قرارداد اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجو هادی درو، رئیس اداره توسعه نوغانداری استان گیلان هم روز پنج‌شنبه گفته است که این فرد وام میلیاردی از قبال این کارخانه اخذ کرده، اما کارخانه را به حال خود رها کرده است.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.