جاشوا-فیوری؛ عربستان میزبان یکی از حساس‌ترین مسابقات بوکس تاریخ شد

مسابقه حساس قهرمانی بوکس جهان بین تایسون فیوری و آنتونی جاشوا، دو قهرمان سنگین‌وزن بریتانیایی در کشور عربستان برگزار خواهد شد.

جاشوا سه کمربند قهرمانی جهان و فیوری دیگر کمربند معتبر بوکس جهان را دارد و برنده این مبارزه قهرمان بلامنازع سنگین‌وزن جهان خواهد شد. هنوز تاریخ و محل دقیق برگزاری این مبارزه اعلام نشده است.

ادی هرن، کارگزار جاشوا که عربستان را به عنوان کشور میزبان اعلام کرد، گفت که مبارزه احتمالا ۷ یا ۱۴ اوت برگزار خواهد شد. او همچنین گفت که مشغول کار با "همان افرادی" است که سازماندهی مسابقه تکراری جاشوا با اندی رویز جونیور را به عهده داشتند.

جاشوای ۳۱ ساله کمربند قهرمانی سازمان‌های "دبیلیو‌بی‌ای"، "دبلیو‌بی‌او" و "آی‌بی‌اف" را با پیروزی مقابل رویز در مبارزه‌ای که دسامبر ۲۰۱۹ در ریاض، پایتخت عربستان انجام شد، پس گرفت.

او در یک مبارزه غافلگیرکننده در ژوئن همان سال برای اولین بار در یک مبارزه حرفه‌ای باخت و کمربندهایش را به روئیز واگذار کرد.

هرن گفت: "ما خیلی راحت هستیم، آنتونی هم راحت هست. او این افراد را می‌شناسد. آن‌ها دفعه قبل به تمام قول‌هایی که داده بودند، عمل کردند. ما آماده رفتن هستیم."

هرن می‌گوید با توجه به این که المپیک توکیو قرار است ۸ اوت تمام شود، تاریخ ۱۴ اوت برای انجام این مسابقه معقول‌تر به نظر می‌رسد. او همچنین گفت که امیدوارست در چند روز آینده زمان و محل برگزاری قطعی این مسابقه را اعلام کند.

هرن در ماه مارس اعلام کرد که پس از ماه‌ها مذاکره، جاشوا و فیوری برای برگزاری دو مبارزه به توافق رسیده‌اند.

باب آروم، کارگزار فیوری کمی بعد اعلام کرد که "بعید است مبارزه انجام شود" اما هرن این حرف را رد کرد.

این اولین بار در تاریخ ورزش بوکس است که یک مسابقه بر سر هر چهار کمربند معتبر قهرمانی سنگین‌وزن برگزار می‌شود.

آخرین بار لنوکس لوئیس، دیگر بوکسور بریتانیایی بود که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۰ تمام کمربند‌های معتبر سنگین‌وزن را در اختیار داشت. اما در آن زمان کمربند قهرمانی دبلیو‌بی‌او، جزو کمربندهای معتبر محسوب نمی‌شد.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.