پنجمین ستاره بر سینه بایرن مونیخ، قهرمان بوندس‌لیگای آلمان
بایرن مونیخ پیش از شروع دیدار خود در برابر بورسیا مونشن‌گلادباخ، عنوان قهرمانی را کسب کرده بود. شکست سنگین گلادباخ در مصاف با توپچی‌های بایرن مونیخ حکایت از شایستگی این تیم برای کسب مجدد عنوان قهرمانی داشت.

شکست تیم لایپزیگ در برابر بورسیا دورتموند در هفته ۳۲ رقابت‌های بوندس‌لیگا، سرنوشت قهرمانی این فصل را رقم زده بود.

بایرن مونیخ با کسب ۷۴ امتیاز از ۳۲ دیدار خود پیش از پایان رقابت‌ها به عنوان قهرمانی این فصل از بوندس‌لیگا دست یافت.

بایرن با به ثمر رساندن ۹۲ گل در ۳۲ دیدار عزم خود را برای کسب این عنوان آشکارا نشان داده است. پس از پیروزی سه بر دو بورسیا دورتموند در برابر لایپزیگ عملا بایرن به عنوان قهرمانی دست یافته بود.

به‌رغم آن، عطش بایرن برای به ثمر رساندن گل‌های بیشتر خود را در مصاف توپچی‌های این تیم با تیم بورسیا مونشن گلادباخ نشان داد.

بایرن مونیخ تیم گلادباخ را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد. سه گل این دیدار به نام مهاجم بایرن، روبرت لواندوفسکی ثبت شد.

آقای گل و خیزش برای شکستن یک رکورد تاریخی

لواندوفسکی در همان دقیقه دوم دیدار با گلادباخ به گل نخست خود دست یافت. در دقیقه ۳۴ و ۶۶ نیز دو گل دیگر به نام او ثبت شد.

به این ترتیب، لواندوفسکی با به ثمر رساندن ۳۹ گل در ۳۲ دیدار به رکورد تاریخی گرد مولر در سال ۱۹۷۰ نزدیک شده است.

گرد مولر در آن ایام موفق شده بود ۴۰ گل در یک فصل از رقابت‌ها به نام خود ثبت کند. رکوردی که ۵۰ سال شکسته نشده است. برای نخستین بار در نیم قرن گذشته، لواندوفسکی قادر به شکستن این رکورد است.

کافی است روبرت لواندوفسکی در دو دیدار باقی مانده دو بار دیگر دروازه حریفان را بگشاید تا رکورد جدیدی به نام خود ثبت کند.

بایرن و کسب پنجمین ستاره

این ۳۱مین باری است که بایرن مونیخ موفق به کسب عنوان قهرمانی بوندس‌لیگا می‌شود. افزون بر آن، این نهمین بار پیاپی است که بایرن موفق می‌شود جام قهرمانی بوندس‌لیگا را در آغوش بکشد.

قهرمانی مجدد بایرن مونیخ عملا پنجمین ستاره را بر تریکو توپ‌زنان این تیم نقش خواهد زد. هانزی فلیک، مربی تیم بایرن مونیخ پیش از برگزاری دیدار این تیم با باشگاه مونشن‌گلادباخ گفته بود: «طبیعی است که همه از بابت کسب عنوان قهرمانی کمی خشنود شده باشند.»

یک پیروزی مهم برای بورسیا دورتموند: شکست آر بی لایپزیگ
یک پیروزی مهم برای بورسیا دورتموند: شکست آر بی لایپزیگ

اشاره فلیک به کسب عنوان قهرمانی به علت شکست لایپزیگ در برابر دورتموند بود. اما بایرن در دیدار با گلادباخ نشان داد که شایسته کسب این عنوان قهرمانی است و نیازی به کمک تیم دیگری در این ارتباط ندارد.

روبرت لواندوفسکی پس از پایان پیروزی بایرن مونیخ در برابر گلادباخ گفت: «ما می‌خواستیم بر روی زمین چمن نشان دهیم که قهرمان آلمان کیست. ما در این دیدار خوش درخشیدیم و گل‌های زیادی به ثمر رساندیم.»

باید یادآور شد که به‌رغم پیروز بایرن مونیخ در رقابت‌های بوندس‌لیگا، این تیم با چالش‌جدیدی در فصل آینده روبه‌رو خواهد بود.

از یک سو، هانس فلیک، مربی بایرن مونیخ تصمیم به ترک این باشگاه دارد و از سوی دیگر، بایرن در دو جام دیگر فصل جاری، یعنی لیگ قهرمانان اروپا و همچنین در جام حذفی آلمان نتوانسته بود به مرحله پایانی راه یابد.

سرنوشت قهرمان این فصل از بوندس‌لیگا به نام بایرن مونیخ رقم خورده است. این در حالی است که سرنوشت نامزدان شرکت در لیگ قهرمانان اروپا و سرنوشت تیم‌های ته جدول (به استثنای تیم شالکه) همچنان ناروشن است.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.