پیراهن دوران دانشجویی مایکل جردن یک میلیون پوند فروخته شد

یک پیراهن ورزشی که مایکل جردن در دومین فصل حضورش در تیم دانشگاه کارولینای شمالی پوشیده بود، یک میلیون پوند (۱/۳۸ میلیون دلار) فروخته شد.

به نظر می‌رسد این پیراهن که دیروز (شنبه ۸ مه) فروخته شد، تنها نمونه باقی مانده از پیراهن‌های ورزشی باشد که اسطوره بسکتبال جهان در فصل ۸۳-۱۹۸۲ برای تیم دانشگاه‌اش پوشید.

کریس اوی، از مسئولان حراجی که پیراهن در آن فروخته شد، گفت: "همان طوری که قیمت نهایی هم نشان داد، این پیراهن تمام چیزی که یک کلکسیونر جدی احتمالا خواهانش است را در خود دارد."

جردن سال ۱۹۸۴ به عنوان "سومین درفت" (بازیکنان دانشگاهی یا بین‌المللی واجد شرایط پیوستن به ان‌بی‌ای که هر ساله تیم‌ها با ترتیبی خاص انتخاب می‌کنند) از دانشگاه به لیگ ملی بسکتبال آمریکا پیوست. پارسال یک پیراهن ورزشی که جردن در سومین فصل حضورش در شیکاگو بولز (۸۷-۱۹۸۶) پوشیده بود، ۳۴۳۰۰۰ پوند (۴۸۰۰۰۰ دلار) فروخته شد.

جردن در دهه ۱۹۹۰ شش بار همراه با شیکاگو بولز قهرمان بسکتبال آمریکا شد و خودش را به عنوان یکی از نمادهای ورزش جهان تثبیت کرد.

وسایل این اسطوره بسکتبال جهان که حالا متعلق به تیم شارلوت هورنتز هستند، قیمت‌های هنگفتی دارند. یک جفت کفش مدل ایرجردن متعلق به مایکل جردن اوت ۲۰۲۰ به قیمت ۴۶۰ هزار پوند (۶۱۵ هزار دلار) در حراج کریستیز فروخته شد.

این در حالی است که چند ماه قبل از آن نیز یک کفش امضا شده جردن در حراج ساتبیز به مبلغ ۴۲۶ هزار پوند (۵۶۰ هزار دلار) فروخته شده بود.

مایکل جردن را که بسیاری از منتقدان به عنوان بهترین بازیکن بسکتبال تاریخ می‌شناسند، در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ به چهره‌ای فراتر از ورزش خودش بدل شد و نقش عمده‌ای در گسترش محبوبیت جهانی ان‌بی‌ای داشت. شبکه نتفلیکس، مدتی قبل با ساختن سریالی به نام "آخرین رقص" داستان بی‌نظیر این ستاره در باشگاه شیکاگو بولز را روایت کرد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.