خودداری رئیس فدراسیون فوتبال آلمان از استعفا

فریتس کلر، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان با وجود درخواست روُسای هیئت‌های ایالتی و منطقه‌ای فوتبال آلمان از وی برای استعفا، همچنان مخالف کناره‌گیری خود از سمت ریاست فدراسیون فوتبال است.

فریتس کلر در سال ۲۰۱۹ میلادی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال آلمان (DFB) انتخاب شد. اما در حال حاضر که کمتر از ۲ سال پس از فعالیت وی در این سمت می‌گذرد، رؤسای هیئت‌های ایالتی و مدیران اتحادیه‌های منطقه‌ای فوتبال آلمان خواستار استعفای فریتس کلر شده‌اند.

علت اصلی آن، اظهارات جنجالی فریتس کلر در مورد راینر کُخ، نایب‌رئیس DFB است که به شدت بحران‌آفرین شده است.

کلر در چارچوب یک بحث در جلسه هیئت مدیره فدراسیون فوتبال آلمان، راینر کُخ را با رولاند فرایسلر که به عنوان "قاضی خونریز" در دوران رژیم نازی در آلمان معروف است، مقایسه کرد.

شایان ذکر است که راینر کُخ در شغل اصلی خود به عنوان قاضی، در ایالت بایرن آلمان فعال است.

فریتس کلر پس از این رسوایی، از نایب‌ رئیس فدراسیون فوتبال آلمان عذرخواهی کرد. اما راینر کُخ پوزش ‌رئیس DFB را به طور کامل نپذیرفته است. به این ترتیب "جنگ قدرت" در راس هدایت فدراسیون فوتبال آلمان، شعله‌ور شده است.

فریتس کلر پنج روز پس از اعلام رای عدم اعتماد از سوی رؤسای هیئت‌های ایالتی و مدیران اتحادیه‌های منطقه‌ای فوتبال آلمان، هنوز از استعفا خودداری کرده است.

حال رؤسای هیئت‌های ایالتی و اتحادیه‌های منطقه‌ای فوتبال آلمان خواستار تشکیل جلسه اضطراری هیئت رئیسه DFB برای راه‌اندازی مراحل استیضاح فریتس کلر شده‌اند. آنها که نمایندگان بخش آماتور فوتبال آلمان هستند، قسمت اصلی ساختار اعضای هیئت رئیسه DFB را تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگرهورست زهوفر، وزیر کشور آلمان و هم چنین مسئول امور ورزشی، نگران پیامد این جنجال برای حیثیت ورزش آلمان است.

زهوفر می‌گوید: «الان وقت آن رسیده است که اتحادیه‌های ورزش کشور، این نمایش تاسف‌آور را به پایان برسانند. این مسئله مانند زدن یک سیلی محکم به صورت همه ورزشکاران است.»

گفتنی است که فدراسیون فوتبال آلمان با بیش از ۷ میلیون عضو، بزرگترین اتحادیه ورزشی در جهان محسوب می‌شود. این نهاد پُرآوازه فوتبال آلمان، تا کنون ۴ عنوان قهرمانی جهان را در ویترین افتخارات خود دارد.

 

 

 

 

 

دویچه وله 

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.