شرکت مدرنا در سال آینده سه میلیارد واکسن کرونا تولید می‌کند
شیوع ویروس کرونای جهش‌یافته باعث شده است شرکت داروسازی مدرنا میزان تولید واکسن کرونا را سه برابر کند. شرکت‌های داروسازی مدرنا و بایون‌تک-فایزر از امکان تولید واکسن کرونا برای کودکان و نوجوانان خبر دادند.

شرکت آمریکایی مدرنا روز پنجشنبه ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) اعلام کرد که در سال ۲۰۲۲ حدود سه میلیارد دوز واکسن کرونا در سراسر جهان تولید خواهد کرد.

این شرکت برای سال جاری میلادی نیز تحویل ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد دوز واکسن کرونا را پیش‌بینی کرده است.

شرکت مدرنا همچنین خبر داد در حال حاضر روی موثر بودن واکسن مدرنا برای مقابله با گونه‌های نگران‌کننده و جهش‌یافته ویروس کرونا تحقیق می‌کند.

در باره مدرنا چه می‌دانیم؟

شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰ برای نخستین بار از تولید واکسن کرونا خبر داد. این واکسن نیز به لحاظ روش تولید به گروه mRNA تعلق دارد. میزان تاثیرگذاری آن ۹۴،۵ درصد است، عوارض جانبی محسوسی ندارد و و همچون واکسن بایون‌تک-فایزر برای ایجاد مصونیت باید دو بار تزریق شود.

واکسن مدرنا را می‌توان در دمای معمولی یخچال تا ۳۰ روز نگهداشت و تا دوماه در دمای منهای ۲۰ درجه سانتیگراد انبار کرد.

میزان تاثیر آن بر موارد سخت بیماری نیز مثبت بوده و برای هر سنی قابل استفاده است. با این‌حال شرکت مدرنا اعلام کرده است که بر روی واکسن مخصوص کودکان و نوجوانان نیز تحقیق می‌کند.

نقطه قوت واکسن مدرنا علاوه بر تاثیرگذاری بالا، آسان بودن نقل و انتقال و انبار آن است.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.