کرونا در آلمان؛ شمار ابتلای روزانه سه‌رقمی ماند

شاخص ابتلا به کرونا در آلمان همچنان رو به کاهش است. برای دومین روز پیاپی شمار مبتلایان تازه در عرض ۲۴ ساعت سه رقمی ماند. با توجه به این روند، بحث برداشته شدن اجبار استفاده از ماسک داغ شده است.

مؤسسه روبرت کخ روز سه‌شنبه ۲۵ خرداد (۱۵ ژوئن) اعلام کرد که در طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۲ مورد جدید مبتلا به کرونا در آلمان شناسایی شده است. این رقم یک هفته پیش ۱۲۰۴ نفر بوده است.

به این ترتیب شاخص ابتلا به کرونا در آلمان بار دیگر کاهش یافته و به ۱۵،۵ رسیده است. این رقم روز گذشته برابر با ۱۶،۶ و یک هفته پیش از آن ۲۲،۹ بود.

مؤسسه روبرت کخ همچنین اعلام کرد که از آغاز همه‌گیری کرونا در سال گذشته تا کنون مجموعا بیش از ۳ میلیون و ۷۱۶ هزار مبتلا به این ویروس در آلمان شناسایی شده‌اند که ۳ میلیون و ۵۸۶ هزار نفر از آنها بهبود یافته‌اند.

کاهش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در آلمان کاهش شمار جانباختگان کووید ۱۹ در این کشور را نیز در پی داشته است.

بنا بر اعلام مؤسسه روبرت کخ، در طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ نفر در آلمان بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان سپرده‌اند. این رقم یک هفته پیش بر ۱۴۰ نفر بالغ می‌شده است.

با احتساب آمار جدید، شمار فوتی‌های بیماری کووید ۱۹ در آلمان به حدود ۹۰ هزار نفر رسیده است.

بحث ماسک اجباری

با توجه به سیر نزولی شمار مبتلایان و کاهش پیوسته شاخص ابتلا به کرونا در آلمان بحث در باره رفع محدودیت‌ها، از جمله اجبار استفاده از ماسک روز به روز داغ‌تر می‌شود.

برخی از سیاستمداران، کارشناسان و پزشکان خواهان برداشته شدن اجبار استفاده از ماسک در فضای آزاد و حتی برخی فضاهای بسته چون کلاس‌های درس هستند.

برعکس، برخی دیگر هشدار داده‌اند که با شتابزدگی در رفع محدودیت‌ها و پوشش اجباری ماسک به ویژه در فضاهای بسته ممکن است، دستاوردهای کنونی به خطر بیافتد و بار دیگر شمار مبتلایان افزایش یابد.

احزاب اپوزیسیون خواهان برداشته شدن فوری این اجبار هستند اما احزاب داخل دولت معتقدند، برداشته شدن اجبار پوشش ماسک باید قدم به قدم صورت بگیرد.

کارل لاوترباخ، متخصص سلامتی و بهداشت حزب سوسیال دموکرات و الکساندر دوبرینت از حزب سوسیال مسیحی گفته‌اند، برداشته شدن اجبار ماسک در اماکن روباز مثل گذرگاه‌ها و مراکز روباز خرید ممکن است، اما برای اماکن سربسته فعلا باید پوشش ماسک اجباری باشد.

به گفته لاوترباخ، تنها زمانی می‌توان اجبار ماسک برای اماکن بسته را برداشت که ۷۰ درصد جمعیت واکسینه شده باشند.

شایان ذکر است که روز گذشته (۱۴ ژوئن) بعد از نه ماه برای اولین بار تعداد ابتلای روزانه به کرونا در آلمان به زیر هزار نفر رسید.

 

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.