آلمان آبجو نیروهایش در افغانستان را هم خارج می‌کند

آلمان اعلام کرده که همزمان با آماده شدن نیروهای ناتو برای خروج از افغانستان، بیش از ۲۲۵۰۰ لیتر آبجو مصرفی نیروهای آلمانی را نیز از افغانستان خارج می‌کند.

فرماندهان آلمانی اخیرا سربازان این کشور را از نوشیدن مشروبات الکی منع کرده بودند.

به دلیل تفاوت مذهبی و فرهنگی در افغانستان، این نیروها امکان فروش باقیمانده مشروبات الکلی را در این کشور ندارند.

سخنگوی وزارت دفاع آلمان روز دوشنبه گفت که آنها یک پیمانکار غیرنظامی برای بازگرداندن این نوشیدنی‌ها پیدا کرده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها، بیش از ۶۰ هزار قوطی بیر (آبجو) و صدها بوتل (بطری) شراب و شامپاین در پایگاه مارمل در نزدیکی مزارشریف در شمال افغانستان موجود است.

کریستنا روتسی، سخنگوی وزارت دفاع آلمان روز دوشنبه گفت که پیمانکار این مشروبات را به آلمان انتقال می‌دهد، پیش از آنکه آخرین سربازان این کشور، افغانستان را ترک کنند.

بیش از ۱۱۰۰ سرباز آلمانی تا هنوز در افغانستان حضور دارند. ۵۹ سرباز آلمانی از ابتدای حضور نیروهای این کشور در افغانستان کشته شده اند.

نشریه آلمانی اشپیگل روز جمعه گزارش داد که نیروهای آلمانی مقادیر زیادی نوشیدنی‌های الکلی اضافی در پایگاه‌هایشان در افغانستان دارند.

سربازان آلمانی به طور معمول اجازه دارند که روزانه دو قوطی آبجو یا به همین میزان نوشیدنی دیگر الکلی مصرف کنند.

خروج سربازان
در ماه آوریل، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرد که تمام نیروهای این کشور تا ۱۱ سپتامبر از افغانستان خارج می‌کند. متحدان ناتو نیز اعلام کردند که آنها نیز نیروهایشان را خارج می‌کنند.

پس از آن، موج خشونت‌ها سراسر کشور را فراگرفته است.

دولت افغانستان، آمریکا و ناتو طالبان را مقصر افزایش خشونت‌‎ها می‌دانند، طالبان یک گروه اسلام‌گرای تندرو است، که تاکنون به تعهد کاهش خشونت عمل نکرده، اگرچه گروه طالبان این اتهام را رد کرده است.


فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان: شاید حملات طالبان بیشترشود

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.