وزیر ارتباطات ایران خبر «پرتاب ناموفق» ماهواره را تکذیب کرد

کمی پس از گزارش‌های خبرگزاری آسوشیتدپرس و شبکه خبری سی‌ان‌ان در مورد یک پرتاب ناموفق دیگر ماهواره از سوی ایران، وزیر ارتباطات ایران گفت که «خبر ناموفق بودن پرتاب از طرف ما مورد تأیید نیست.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت در جمع خبرنگاران دربارهٔ پرتاب ناموفق ماهواره اظهار داشت: «من این خبر را صبح امروز شنیده‌ام. تمام فرآیندهای ماهواره 'پارس یک' و 'ناهید' طی شده و در سازمان فضایی موجود هستند، بنابراین خبر ناموفق بودن پرتاب از طرف ما مورد تأیید نیست.»

این اظهارات او در حالی بیان می‌شود که در همان روز کارشناسان به سی‌ان‌ان گفته بودند که موشک مربوط به این پرتاب «ناموفق» احتمالاً همان موشک «سیمرغ» است که بر اساس یک طرح کره شمالی ساخته شده است.

وزیر ارتباطات ایران توضیحی در مورد وضعیت موشک ماهواره‌بر سیمرغ نداد.

به نوشته آسوشیتدپرس، نمایندگی ایران در سازمان ملل نیز به درخواست این خبرگزاری برای اظهار نظر در مورد پرتاب ناموفق ماهواره پاسخ نداده است.

آقای آذری جهرمی روز چهارشنبه گفت که «ما هنوز ماهواره‌های خود را تحویل وزارت دفاع نداده‌ایم» و ادامه این کار را به پس از رفع «تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه برنامه فضایی ایران» موکول کرد.

وزیر ارتباطات ایران در ادامه در مورد پرتاب ماهواره‌ها گفت که «خبرهای خوشحال‌کننده‌ای برای مردم ایران و ناراحت‌کننده برای آنها خواهیم داشت.»

او توضیح بیشتری در این مورد نداد.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.