همتی: سال‌های ۸۴ تا ۹۲ را از یاد نبرید
عبدالناصر همتی در آخرین ساعت مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی در ایران با انتشار متنی از رای‌دهندگان خواسته با صندوق رای "قهر" نکنند و گفته است: "سال‌های ۸۴ تا ۹۲ را از یاد نبرید."

آقای همتی گفته است: "نتیجه قهر شما پیروزی نیست، شکست است. با رای ندادن شما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. افرادی با کمترین آرا می‌توانند رئیس‌جمهور شوند و مثل یک رئیس‌جمهور با رای بالا بر شما حکومت کنند."

هرچند با گسترش نارضایتی‌های عمومی و رد صلاحیت گسترده نامزدهای شاخص طیفی وسیع به طور بی‌سابقه دعوت به تحریم انتخابات کرده‌اند، اما آقای همتی حمایت بخشی از اصلاح‌طلبان را دارد و حتی برخی چهره‌های منتقد حکومت ایران هم می‌گویند برای مقابله با ابراهیم رئیسی به او رای می‌دهند.

شب پنجشنبه و در آخرین ساعت‌های مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی عده‌ای از هواداران آقای همتی در خیابان‌ها حضور پیدا کردند.

تبلیغات همتی
مچ‌بند سبز از نمادهای حامیان میرحسین موسوی بود که این انتخابات را 'تحقیرآمیز' خوانده

خود آقای همتی نیز در یک گفتگوی زنده اینستاگرامی گفت محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کنونی، پذیرفته در صورت پیروزی او در دولتش حضور داشته باشد.

رئیس سابق بانک مرکزی ایران در متنی که خطاب به رای‌دهندگان منتشر کرده خود را "نامزد شهروندان" خوانده که در برابر "نامزد قدرتمندان" در انتخابات حضور دارد.

او با مضمونی مشابه گفته‌های چند نفر از رهبران اصلاح‌طلب گفته: "اگر رای ندهید اساس جمهوریت در خطر قرار می‌گیرد. اگر رای ندهید حق تعیین سرنوشت خود را به کسانی واگذار کرده‌اید که می‌خواهند برای شما رئیس‌جمهور انتخاب کنند."

آقای همتی با اشاره به تنش‌های دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین، خطاب به رای‌دهندگان گفته: "سال‌های ۸۴ تا ۹۲ را از یاد نبرید... سال‌هایی که بهترین جوانان ایران آسیب دیدند را از یاد نبرید. سال‌هایی که همه از رای دادن پشیمان شده بودند را از یاد نبرید. سال‌هایی که همه دنبال‌ رای‌های گمشده خود می‌گشتند را هم از یاد نبرید."

او همچنین در نامه‌ای به سازمان صداوسیما به پخش برنامه تبلیغاتی علیرضا زاکانی با وجود انصراف او به نفع ابراهیم رئیسی اعتراض کرده است.

آقای همتی در جریان مناظره‌ها آقای زاکانی را "نامزد پوششی" و "پلیس بد" می‌خواند.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.