حداد عادل: به دختر قاسم سلیمانی پیشنهاد دادیم انصراف دهد
نرجس سلیمانی، فرزند بزرگ قاسم سلیمانی، بر آن بود خود را به صورت انفرادی برای عضویت در شورای شهر تهران کاندیدا کند. حداد عادل از او خواسته تا از کاندیداتوری انفرادی صرف‌نظر کرده و در جمع لیست شورای ائتلاف وارد شود.

کاندیداتوری نرجس سلیمانی، از همان لحظه رسانه‌ای شدن، تبدیل به موضوعی خبرساز شد. پس از آن اعلام شد که نام او در لیست شورای ائتلاف برای انتخابات شورای شهر تهران منظور شده است.

اکنون حداد عادل، "رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب" درباره علت تغییر تصمیم نرجس سلیمانی توضیحاتی داده است.

حداد عادل در این رابطه گفته است: «چون احتمال می‌دادیم دختر سردار سلیمانی به صورت انفرادی توفیقی نداشته باشد و مورد سوءاستفاده رسانه‌های معاند قرار گیرد، بحث حضور او در فهرست را مطرح کردیم.»

حداد عادل درباره چرایی سوءاستفاده "رسانه‌های معاند" از کاندیداتوری انفرادی نرجس سلیمانی توضیحی نداده است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای اصولگرا همچنین گفته است که آن‌ها در ابتدا به او پیشنهاد داده بودند از نامزدی برای حضور در شورای شهر اعلام انصراف بدهد.

گفته است: «به خاطر احتمال برخی سوءبرداشت‌ها پیشنهاد انصراف به ایشان دادیم، اما مصمم بودند و هستند که حضور داشته باشند.»

حداد عادل گفته است که حضور نام سلیمانی در فهرست یاد شده "موجب برکت" است. او در عین حال تاکید کرده منظور کردن نام نرجس سلیمانی در این فهرست با هدف کسب اعتبار برای شورای ائتلاف نبوده است. او گفت که در جلسه شورای ائتلاف دو بار درباره نرجس سلیمانی رای‌گیری شده است.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.