زنان یک روستای اردبیل برای دومین بار در اعتراض به وضعیت آب، جاده را بستند

زنان روستای نقد علیا در اردبیل برای دومین بار در دو ماه گذشته با بستن جاده به عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم و لوله‌کشی در منطقه اعتراض کردند.

بر اساس ویدئوهایی که از روز پنج‌شنبه، ۲۰ خرداد، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، این زنان با چیدن سنگ در جاده نوغدی مشکین‌شهر مانع از تردد خودروها در این مسیر شدند.

بنا بر گزارش‌ها، این اقدام اعتراضی با حضور نیروی انتظامی پایان یافت.

فرماندار مشکین‌شهر هم با حضور در بین این شهروندان معترض وعده داد که مشکل آب این منطقه «به زودی» حل خواهد شد.

زنان این روستا پیشتر نیز در اوایل اردیبهشت امسال در حرکتی مشابه به وضعیت آب این منطقه اعتراض کرده بودند، اما این اعتراض‌ها تاکنون به نتیجه نرسیده است.

اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران پیشتر در اردیبهشت امسال از تامین آب شرب ۷ هزار روستای بالای بیش از ۲۰ خانوار کشور با «تانکر» خبر داده بود.

عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست ایران هم ۲۷ اردیبهشت با اشاره به گسترش بحران منابع آب در ایران گفته بود که «جنگ آب بین استان‌ها شروع شده» و این جنگ «از استان به استان در حال رسیدن از روستا به روستا است».

در ماه‌های اخیر برخی مسئولان دولت ایران با اعلام کاهش بارندگی در سال ۹۹ و تداوم این وضعیت در سال جاری، درباره خشکسالی هشدار داده و می‌گویند که وضعیت آب روستاها در مناطق مختلف ایران با بحران بیشتری مواجه است.

مصطفی فدایی‌فرد، عضو کمیته ملی سدهای بزرگ ایران نیز پیشتر گفته بود که ایران از بحران آب عبور کرده‌ و به «ورشکستگی آبی» رسیده‌ است.

آقای فدایی‌فرد، دلیل عمده بحران‌های موجود در آب کشور را ناشی از «سوء مدیریت» اعلام کرده بود.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.