انتقاد عراقچی از پوشش خبری مذاکرات وین به وسیله پرس تی وی
عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران و سرپرست هیات اعزامی به مذاکرات هسته ای وین از پوشش خبری مذاکرات توسط پرس تی وی، شبکه ماهواره ای انگلیسی زبان صدا و سیما، به شدت انتقاد کرده است.

آقای عراقچی در پایان این دور از گفت و گوهای کمیسیون مشترک برجام در وین، سه شنبه در پیامی به زبان انگلیسی در توییتر نوشت: ''من نمی دانم منبع آگاه پرس تی وی در وین کیست ولی او قطعا آگاه نیست. ''

آقای عراقچی در توییت خود اشاره ای به خبر مورد نظر خود نکرده است ولی پرس تی وی در وب سایت خود خبری درباره مذاکرات هسته ای وین منتشر کرده است که در آن چندین بار به نقل از یک منبع آگاه از مخالفت ایران با لغو زمان بندی شده و تدریجی تحریم ها خبر داده است.

پرس تی وی در پاسخ به آقای عراقچی از او خواسته است توضیح بیشتری درباره خبر مورد اعتراض خود ارایه کند.

در پیامی که پرس تی وی در توییتر منتشر کرد، نوشته شده است: ''به جای به زیر سوال بردن اعتبار منابع خبری پرس تی وی، آقای عراقچی باید به طور خاص مشخص می کرد کدام اطلاعات مطرح شده به وسیله منابع خبری پرس تی وی مغشوش بوده است. منتظر شنیدن پاسخ او هستیم.''

این بار نخست نیست که عملکرد صدا و سیمای جمهوری اسلامی در ارتباط با مذاکرات هسته ای با اعتراض دستگاه سیاست خارجی ایران همراه شده است.

پیش از این پخش مجموعه تلویزیونی گاندو با اعتراض محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، همراه شد.

پخش مستند پایان بازی از شبکه سه در نقد مذاکرات هسته ای هم انتقاداتی را به همراه داشته است.

با پایان این دور از گفت و گوهای کمیسیون مشترک برجام در وین و بازگشت هیات های مذاکره کننده به پایتخت های خود، اتحادیه اروپا در بیانیه ای از ادامه مذاکرات در هفته آینده خبر داد.

جوزپ بورل، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم نتیجه گفت و گوها را مثبت عنوان کرده است.

آقای بورل در توییتر نوشت: "در دوهفته گذشته در وین پیشرفت های مهمی برای بازگرداندن برجام به مسیرش حاصل شده است. وظیفه آسانی نیست اما هیات ها به سختی تلاش کردند و مصمم به پیدا کردن راه حلی هستند."

همزمان، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با ابراز رضایت از مشارکت سازنده طرفین در گفت و گوها، مذاکرات را حرفه ای و مثبت عنوان کرد.

با این حال، به گفته آقای پرایس راهی طولانی پیش روی هیات های شرکت کننده در مذاکرات قرار گرفته است.

آقای پرایس همچنین از آغاز به کار سومین کمیته کارشناسی در قالب کمیسیون برجام استقبال کرد.

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.